سردار سلیمانی در زندگی مردم متبلور شده است
کد خبر: 1033558
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KsI
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۸
تجلیل از برگزیدگان «نشان سلیمانی»
آیین تجلیل از برگزیدگان نخستین یادواره «نشان سلیمانی» با تجلیل از برنامه‌سازان رادیویی در حضور مدیران سازمان صداوسیما در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
هادی عسگری
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: محسن سوهانی، مدیر رادیو نمایش در سخنان کوتاهی عنوان کرد: یکی از بزرگ‌ترین خطا‌های دشمن این بود که فکر کرد با حذف حاج قاسم پرچم جبهه مقاومت پایین می‌ماند، اما خون مبارک سردار جوششی را در این جبهه به وجود آورد.

وی ادامه داد: ما در بین مردم دیدیم تشییع باشکوهی برگزار شد و علاوه بر مردم هر کسی به سهم خود کاری کرد. دوستان در مجموعه رادیونمایش هم یادواره‌ای برگزار کردند تا ادای دینی به مردی داشته باشند که به دراماتیک‌ترین شکل ممکن لحظات باشکوهی را خلق کرد. علی‌اصغر جعفری، مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس نیز در سخنانی عنوان کرد: سردار سلیمانی امروز تکثیر شده است و در همه ابعاد زندگی ملت تبلور دارد. او قدرتمندتر، بانفوذتر و الهام‌بخش‌تر از گذشته است. اگر دیروز او فقط در حوزه‌های نبرد برای جمعی شناخته شده بود، امروز هر کسی را می‌بینید او را می‌شناسد. جعفری با اشاره به مراسم‌های تشییع که سال گذشته برای سردار سلیمانی برگزار شد، گفت: برای اولین بار تشییع‌های نمادین برای او برگزار شد که پاداش شب‌بیداری‌ها و حماسه‌آفرینی‌های اوست.

علی بخشی‌زاده، معاون صدا نیز در این مراسم در سخنانی با اشاره به رویکرد رادیو در پرداختن به موضوع فرماندهان شهید مقاومت گفت: رادیو در این ایام با ۱۱۸ عنوان برنامه که ۶۲۵ بار تکرار می‌شوند و در مجموع ۲۴۱ساعت با محور سردار سلیمانی روی آنتن می‌رود. سردار بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، از دیگر حاضران در این مراسم در سخنانی بیان کرد: حاج قاسم فرزند ایران بود، وقتی او شهید شد و وقتی عظمتش را دیدیم، به ایرانی بودن خود افتخار کردیم. وی افزود: انقلاب اسلامی بود که باعث شد به ایرانی بودن بیشتر افتخار کنیم. قبل از انقلاب هرکس به ایران تجاوز کرد یا زمین گرفت یا آبرو گرفت. سردار کارگر افزود: حاج قاسم در دفاع مقدس حاج قاسم شد و در مقاومت اوج استعداد و نبوغ او معلوم شد. کاشف مقاومت امام خمینی (ره) معمار مقاومت رهبر انقلاب و مهندس مقاومت حاج قاسم بود. ممکن است ۱۰۰ سال بگذرد تا بفهمیم او چه کرده است. در ادامه این مراسم داوران یادواره در ادامه لوح سپاس و نشان سلیمانی دریافت کردند که مریم جلالی و میرطاهر مظلومی به نمایندگی از آن‌ها روی سن رفتند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار