سارق قاتل به دیه و حبس محکوم شد
کد خبر: 1033536
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Krw
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
سارق سابقه داری که در جریان سرقت مسلحانه‌ای مرتکب قتل همدستش شده بود، با حکم قضایی به دیه و حبس محکوم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  ششم آبان سال‌۹۷، مأموران پلیس از مرگ مشکوک مرد ۲۸‌ساله به نام رامبد در بیمارستان امام خمینی باخبر و راهی محل شدند. اولین بررسی‌ها نشان داد مرد جوان با شلیک گلوله زخمی و مقابل بیمارستان رها شده است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی، پدر مقتول که در محل حاضر بود مورد تحقیق قرار گرفت و گفت: «پسرم روز گذشته با یکی از دوستانش به نام بابک از خانه بیرون رفت و دیگر بازنگشت تا اینکه متوجه شدیم او در بیمارستان است. بلافاصله خودم را به بیمارستان رساندم، اما پسرم فوت کرده بود. به بابک مشکوک هستم و احتمال می‌دهم او قاتل پسرم است.»

با ثبت این اظهارات، بابک ۳۰‌ساله بازداشت شد. او که چندین سابقه سرقت و خفت‌گیری داشت تحت بازجویی قرار گرفت و به قتل اعتراف کرد. متهم در شرح ماجرا گفت: «رامبد و پدرش مواد مخدر می‌فروختند و من با آن‌ها رفت و آمد داشتم. روزی به خانه آن‌ها رفتم و بعد از مصرف مواد رامبد پیشنهاد سرقت داد. قبول کردم تا اینکه شب حادثه برای انجام نقشه با خودرو‌ام دنبال او رفتم. به طرف اتوبان همت رفتیم و در حال رانندگی بودم که رامبد از من خواست اسلحه‌ای که همراه داشتم را به او نشان دهم. برای اینکه او مطمئن شود اسلحه را که پشت کمرم پنهان کرده‌بودم بیرون آوردم، اما نمی‌دانستم اسلحه مسلح است به همین خاطر ناخواسته دستم روی ماشه رفت و یک تیر شلیک شد و به رامبد خورد. بلافاصله به طرف بیمارستان امام خمینی حرکت کردم، اما ترسیدم اگر با او وارد بیمارستان و دستگیر شوم به همین خاطر او را از ترس مقابل بیمارستان رها و فرار کردم.»

وی در بازجویی‌های بعدی اعتراف کرد که اسلحه را برای سرقت‌هایشان از مهندس جوانی به نام پیمان خریده است.

به این ترتیب پیمان در منزلش در جردن بازداشت شد، اما وی در بازجویی گفت که اسلحه به متهم نفروخته‌است و مدعی شد که او و همدستش دو عدد سنگ قیمتی از او سرقت کرده‌اند.

بعد از توضیحات متهمان، بابک به اتهام قتل شبه عمد، مشارکت در ۹ فقره سرقت مسلحانه و آدم‌ربایی، همچنین تهیه سلاح راهی زندان شد و پرونده در اولین جلسه رسیدگی روی میز هیئت‌قضایی شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران قرار گرفت.

ابتدای جلسه اولیای‌دم درخواست اشد مجازات کردند. در ادامه شاکیان که به خاطر سرقت و خفت‌گیری در جایگاه ایستادند و آن‌ها نیز درخواست اشد مجازات کردند. سپس متهم در جایگاه ایستاد و با اقرار به جرمش گفت شرمنده است و ناخواسته مرتکب قتل شده است.

در پایان هیئت قضایی متهم را به اتهام قتل شبه عمد به پرداخت دیه و به اتهام سرقت به حبس محکوم کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار