رونمایی از مستند «حاج قاسم سلیمانی» به ۵ زبان
کد خبر: 1033336
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Koi
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
مراسم رونمایی از مستند شهید قاسم سلیمانی روز گذشته با حضور محمد‌رضا زمردیان، معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، عباس هنرمند رئیس باشگاه خبرنگاران جوان و مصطفی مؤمنی رئیس کانون زبان ایران و اهالی رسانه در باشگاه خبرنگاران جوان برگزار شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: در این مراسم عباس هنرمند، رئیس باشگاه خبرنگاران جوان درباره مستند شهید سردار قاسم سلیمانی بیان کرد: مستند شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در ساختاری بسیار جالب و جذابی تولید شده‌است. تولیدکنندگان همان کاری را انجام دادند که مقام معظم رهبری چندین‌بار بر آن تأکید کردند و خواستند دستاورد‌های انقلاب اسلامی به زبان‌های دیگر ترجمه شود. کانون زبان ایران در این زمینه پیشگام شد. این می‌تواند دریچه‌ای برای انتقال مفاهیم والا و ارزشی ما به کشور‌های دیگر باشد. فعالیت‌های دیگر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از جمله قصه‌گویی و تقویت بخش سرود اقدامات خوبی است که در این دوره کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام شده‌است.

در این مراسم، مؤمنی رئیس کانون زبان ایران هم درباره مستند شهید قاسم سلیمانی گفت: زبان دریچه‌ای است از طریق آن می‌توان ادبیات و اندیشه‌ها را به جهان منتقل کرد. در فضای فعلی تصور می‌شود، زبان را برای فهمیدن زبان کشور‌های دیگر می‌آموزیم؛ این نقصی در تفکرات ماست. زبان می‌آموزیم که فرهنگ غنی و آرمان‌های خودمان را به مردم کشور‌های دیگر منتقل کنیم. از این رو کانون زبان ایران که مجموعه‌ای ۹۵ ساله است، مبتنی بر این اندیشه از زبان برای ترویج، انتشار فکر و اندیشه خودمان اهتمام ویژه‌ای دارد.

وی افزود: کتاب‌های درسی کانون زبان در سه سال اخیر تغییراتی اساسی کرد. از جمله آن‌ها استفاده از محتوا‌هایی متناظر با فرهنگ خودمان برای آموزش زبان بود. همچنین در کتاب‌های کمک درسی هم از محتوا‌های بومی استفاده کرده‌ایم. از جمله این دست آثار، می‌توان به ترجمه و انتشار کتاب‌های حوزه دفاع مقدس به زبان‌های دیگر با همکاری انتشارات سوره مهر اشاره کرد. بخشی از این کتاب‌ها آماده انتشار است. از حوزه چند رسانه‌ای هم برای انتقال حرف‌های خودمان به کشور‌های دیگر استفاده کرده‌ایم. کانون زبان مجموعه‌ای ۱۰ قسمتی برای مشاهیر و قهرمانان ایران در دست تولید دارد؛ در اولین گام مستند مشاهیر و قهرمانان به یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان امروز، سردار قاسم سلیمانی پرداخت.

رئیس کانون زبان ایران ادامه داد: مستند شهید قاسم سلیمانی با صنعت مانکی متری تولید شد. این مجموعه به پنج زبان زنده دنیا از جمله انگلیسی، اسپانیایی، عربی، آلمانی و فارسی تولید شده‌است. آنچه به آن می‌بالیم، این است که از این طریق آرمان‌هایمان را به کشور‌های دیگر منتقل می‌کنیم. در پایان برنامه هم از این مستند رونمایی شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار