فصل آخر «متولد مارس» را به آرامی بخوانید
کد خبر: 1033255
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KnP
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۰
کتاب «متولد مارس» خاطرات دوستان، همرزمان و نزدیکانِ حاج قاسم سلیمانی است که به اهتمام علی اکبری‌مزدآبادی تدوین و در انتشارات یازهرا (س) منتشر شده است. این خاطرات تجمیع‌شده، از تحولات سوریه و عراق آغاز شده و تا شهادت حاج قاسم ادامه پیدا می‌کند.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: مطالب این کتاب، جدید و بیانگر نکاتی است که خلق و خوی این شهید بزرگوار را به تصویر می‌کشد، ضمن اینکه تصاویر متنوع و عکس‌های جدید و دیده‌نشده از سردار که به صورت چهار رنگ در کادر چیده شده، ضمیمه مطالب شده است. ژنرال محبوب، شاید بهترین وصف برای شخصیت اصلی این کتاب باشد که برای ما مصداق رُحَماءُ بَینَهُم و اَشِّداءُ عَلَی الکفّار است.

«متولد مارس» ابعاد پنهانی شهید سلیمانی را در مواجهه با مردم عادی و غیرنظامی بیان می‌کند و به نوعی، چهره‌ای برون‌جنگی از سردار ارائه می‌دهد؛ مردی که ۴۰ سال تمام در معرکه جنگ، لباس رزم پوشید و مجال این را نیافت که به گفته خودش «به زراعت و صناعت میراث پدری برگردد»؛ فقط جنگید و بذر صلح را در اقصی نقاط جهان کاشت. متولد مارس در سه فصل نوشته شده است که فصل اول آن، خاطرات مبارزات سردار در سوریه است. نویسنده در این فصل با گردآوری خاطراتی از چهره‌هایی همچون سیدحسن نصرالله، حسین امیرعبداللهیان، امیر اسداللهی، عبدالله عراقی و چند تن از محافظان او، کوشیده نقش و منش سردار را در پشت جبهه‌های سوریه به تصویر بکشد. در این فصل، «یک روایت ابلهانه» به روایتگری مک کریستال، فرمانده سابق عملیات‌های ویژه امریکا در عراق بیان شده است که روایتی است از نقشه تروری که برای سردار طراحی شده بود. فصل دوم اختصاص به روایت‌های بکری دارد که در دیدار‌های خاص رخ داده است، مانند دیدار سردار و امام خامنه‌ای و حضورشان در مراسم نامزدی یک فرزند شهید، خواب سیدحسن نصرالله برای قبض روح سردار سلیمانی و عکس دسته‌جمعی با پرستاران بیمارستان.

حتماً این صحبت سردار را که مکرراً در رسانه‌ها بازنشر شده است، شنیده‌اید: «شهدا پیش از اینکه شهید شوند، شهید بوده‌اند.» فصل آخر این کتاب به شما ثابت خواهد کرد که سپهبد قاسم سلیمانی، مانند تمام همرزمانش، شهید بود، پیش از آنکه به شهادت برسد، پس فصل آخر متولد مارس را به آرامی بخوانید.
در مقدمه این کتاب آمده است: مارس را هم «روح جنگ» دانسته‌اند و هم «محافظ صلح». مارس نماینده همه باور‌های آدمیانِ کهن بود درباره «جنگ و صلح». محبوب‌ترین و نام‌آورترین نظامیان تاریخ، آنانی بوده‌اند که برای «صلح» شمشیر می‌زدند و حاج قاسم سلیمانی در ماه «مارس» متولد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار