انجام موفقیت آمیز اولین تزریق واکسن ایرانی کرونا
کد خبر: 1033182
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KmE
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸
اولین تزریق واکسن کرونای ایرانی امروز با موفقیت و بدون علائمی نظیر َشوک و تب تا این لحظه انجام شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: اولین تزریق واکسن کرونای ایرانی امروز (سه‌شنبه نهم دی ماه) با موفقیت و بدون علائمی نظیر َشوک و تب تا این لحظه انجام شد.

طیبه مخبر، دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام اولین داوطلب دریافت واکسن کرونای ایرانی شد.

طیبه مخبر، دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام پس از تزریق واکسن کرونای ایرانی اظهار کرد: امیدوارم این فرآیند علمی به نتیجه برسد، من هم مثل بقیه مردم هستم.

وی گفت: خوشحالم، ولی نه فقط از اینکه به عنوان اولین نفر واکسن را تزریق می‌کنم، از اینکه این فرآیند علمی به خوبی در کشور پیش رفته است خوشحال هستم.

دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بیان کرد: امیدوارم نتیجه این جریان سلامتی مردم باشد.

مخبر، رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با دخترش پس از تزریق واکسن دیدار کرد.

وی در حاشیه این دیدار اظهار کرد: همه امکانات و توان علمی و مالی ستاد باید در خدمت این حوزه باشد. بروزترین امکانات را در ستاد اجرایی داریم.

انجام موفقیت آمیز اولین تزریق واکسن ایرانی کرونا

وی افزود: روز‌های اول، ماسک و مسائل دارویی را به سختی ساختیم. هر دارویی در دنیا که احتمال اثر داشت در ستاد اجرایی ساخته شد.

مخبر گفت: غیر از آن چیزی که امروز اتفاق افتاد سه مسیر دیگر تولید واکسن در حال انجام است. این اتفاق یک کار گروهی بود و از یک دستگاه چنین چیزی امکان نداشت.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام تاکید کرد: ملت را خاطر جمع می‌کنم که در بحث واکسن با تلاش مسئولین از این لحاظ مشکل نخواهیم داشت.

وی گفت: ظرف ٢هفته آینده آمادگی تولید ١.۵ میلیون دوز واکسن را داریم و تولید ١٢میلیون دوز تا ۶ ماه آینده در دستور کار است.

صحبت‌های وزیر بهداشت درباره فرآیند اجرای اولین تست واکسن کرونای ایرانی

نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم اولین تزریق واکسن کرونای ایرانی اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش محققان توانستیم پس از تست واکسن کرونای ایرانی روی مدل‌های حیوانی، مرحله انسانی آن را انجام دهیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اولین داوطلب تست انسانی واکسن کرونای ایرانی طیبه مخبر، دختر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بود، گفت: واکسن کرونا هر عارضه‌ای داشته باشد، ما خودمان با جان و دل خریداریم.

انجام موفقیت آمیز اولین تزریق واکسن ایرانی کرونا

نمکی تصریح کرد: این حرکت از روز نخست با توان ملی آغاز شد. در این نشست به عنوان مسئول بهداشت عرض می‌کنم که چگونه در ٣٠ سال گذشته برای تولید واکسن تلاش کردیم.

وی افزود: ما در سال ١٣٠٣ انستیتو رازی را داشتیم و همه ما با واکسن‌های ایرانی واکسینه شدیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ما به خیلی از کشور‌های منطقه واکسن صادر کردیم، گفت: در صدد هستیم با کمک معاونت علمی و سایر شرکت‌ها واکسن‌های نوینی را به دنیا عرضه کنیم.

نمکی تصریح کرد: ما در کشور فرم‌های مختلف را آغاز کردیم، به دلیل اینکه از دنیا عقب نمانیم همه راه‌ها را رفتیم.

وی افزود: ما در انستیتو رازی مجوز دریافت خواهیم کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فاز ساخت واکسن جدید در مرحله فاز حیوانی است و به زودی وارد انسانی می‌شود.

نمکی در پایان ضمن تشکر از دکتر مینو محرز و همه افرادی که در این راه این کار علمی را هدایت می‌کنند، گفت: ان‌شاءلله به زودی شاهد اجرای فاز دوم تست واکسن کرونا خواهیم بود.

توضیحات عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره واکسن کرونا

مینو محرز عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه اولین ترزیق واکسن کرونای ایرانی در فاز انسانی اظهار کرد: طبق قانون ۵۶ نفر برای سری اول انتخاب شدند تا واکسن کرونا بر روی آن‌ها تزریق شود، این افراد کاملا سالم هستند و پیش از این مبتلا به ویروس کرونا نبودند.

وی افزود: این افراد مرتب هر روز چک می‌شوند، بنابراین اثر بخشی واکسن هم اندازه گیری می‌کنیم، سپس نتیجه را برای مرحله دوم ارائه می‌دهیم.

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا درباره واکسن کرونای ایرانی گفت: این واکسن، ویروس کشته شده است.

وی بیان کرد: اینکه در چه تاریخی این واکسن برای همه افراد عرضه شود مشخص نیست، زیرا انجام این مراحل زمان می‌برد.

محرز تصریبح کرد: اینکه اولین نفر دختر آقای مخبر این واکسن را تزریق کرده نشان می‌دهد که این واکسن کاملا موثر است و پیش از این تمام مراحل حیوانی اش را به خوبی گذرانده است و امیدواریم فاز انسانی آن به خوبی طی شود.

در حوزه تولید واکسن جدی‌تر ورود می‌کنیم

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در حاشیه تزریق اولین واکسن کرونای ایرانی اظهار کرد: خوشحالم که اینجا هستیم و شرکت‌های زیادی از همکاران دانش بنیان مشغول تحقیقات هستیند.

وی افزود: ۶ شرکت دیگر زیر نظر ستاد کرونا و آقای نمکی در حال تولید واکسن هستند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: تقریبا هیچ چیزی مثل تجهیزات ساده از جمله مایک و کیت‌های تشخیص را وارد نمی‌کنیم.

ستاری تصریح کرد: امیدواریم در حوزه واکسن نیز همین شکل باشد و در آینده در حوزه تولید واکسن جدی‌تر ورود می‌کنیم.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام دومین داوطلب واکسن کرونای ایرانی

لحظاتی قبل، دومین واکسن کرونا به دکتر عسکری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام تزریق شد.

واکسن کرونای ایرانی کاملا ایمن است/ در مراحل بعدی این موضوع ثابت خواهد شد

عسکری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام پس از تزریق واکسن ایرانی کرونا اظهار کرد: الحمدلله خیلی خوشحالم، حس افتخار دارم.

وی گفت: این واکسن کاملا ایمن است، ان شالله در مراحل بعدی این موضوع ثابت خواهد شد.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام افزود: اطمینان دارم اتفاقی نخواهد افتاد، ما در موضوع ساخت واکسن در کشور سابقه طولانی داریم.

وی گفت: این تکنولوژی بسیار ایمن است. ان شاءالله مراحل طی شود و مردم بتوانند به زندگی عادی بازگردند. بازگشت مردم به زندگی عادی آرزوی ما است.

جمشیدی: تزریق واکسن کرونای ایرانی به سومین داوطلب هم امروز انجام خواهد شد

جمشیدی، دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا در نشست مجریان مرحله اول تزریق واکسن ایرانی اظهار کرد: امروز تست تزریق واکسن ایرانی کرونا را آغاز کردیم. برای فرموله کردن پروسه زیادی طی شد که به هر حال، کار به نتیجه رسید.

دبیر ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: همه تست‌ها آزمایش شد. دیروز مجوز تزریق انسانی را از سازمان غذا و دارو دریافت کردیم.

وی گفت: امروز اولین و دومین تزریق انجام شد، تزریق واکسن فرد سوم همین امروز انجام خواهد شد.

آمادگی ساخت واکسن و کیت‌های تشخیص را داریم

محرز عضو کمیته علمی مقابله با ویروس کرونا در نشست مجریان مرحله اول تزریق واکسن ایرانی اظهار کرد: ما سال هاست واکسن می‌سازیم. اخیرا تولید داخل واکسن آنفلوانزا در حال انجام است.

وی افزود: بزرگترین سایت تولید واکسن در ایران همین سایت است. با کمک جوانان متعهد، امیدواریم ساخت واکسن‌های مختلف را در کشور داشته باشیم.

عضو کمیته علمی مقابله با ویروس کرونا گفت: ان شالله ساخت واکسن‌های دیگر در دستور کار است و واکسن در میلیون‌ها دوز در ایران تولید خواهد شد. ما آمادگی ساخت واکسن و کیت‌های تشخیص را داریم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار