مظفر: تجربه بانوان فوتسال بالا می‌رود
کد خبر: 1033088
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kki
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۶
دلواپس‌ها نگران حضور ستاره‌های بی‌پاداش در لیگ کویت
حضور برخی ملی‌پوشان فوتسال بانوان ایران در لیگ فوتسال بانوان کویت انتقاد‌هایی را به دنبال داشته و مضمون اهم انتقاد‌های مطرح شده این است که حضور در لیگ فوتسال کویت کوچک‌ترین سود فنی برای بانوان ملی‌پوش ایران ندارد و تنها جنبه مالی دارد و بس.
دنیا حیدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: صدالبته که شکی در پایین بودن سطح لیگ فوتسال بانوان کویت نیست، اما کویت طی دو سال گذشته برنامه‌ریزی‌های خوبی برای پیشرفت فوتسال بانوان در این کشور که به قول سرمربی سابق فوتسال ایران در حد زیر صفر بود، انجام داده و حالا سعی دارد با جذب ستاره‌های کشور‌های دیگر و استفاده از آن‌ها در لیگ بانوان خود به ارتقا سطح کیفی بازیکنان این کشور کمک کند. در واقع دو سال پیش و در سال ۹۷ بود که کویتی‌ها با به خدمت گرفتن شهرزاد مظفر، بهترین مربی آسیا تصمیم گرفتند گامی بلند برای حضور در مسیر موفقیت بردارند و حالا با گذشت دو سال از حضور مظفر در رأس کادر فنی تیم ملی فوتسال بانوان کویت، نه فقط قرارداد این مربی ایرانی برای دو سال دیگر تمدید شده که کویتی‌ها در ادامه برنامه‌ریزی‌های خود برای طی کردن مسیر موفقیت و رساندن خود به سطح تیم‌های مطرح و قدر قاره، میزبانی رقابت‌های فوتسال قهرمانی زنان آسیا (سال ۲۰۲۰) را نیز گرفته‌اند. رقابت‌هایی که تیم ملی فوتسال زنان ایران در هر دو دوره گذشته به قهرمانی در آن دست یافته است، اما ستاره‌هایش هنوز موفق به دریافت پاداش خود نشده‌اند.

حضور نسترن مقیمی، نسیمه غلامی (کاپیتان تیم فوتسال بانوان) و فرشته کریمی بهترین گلزن فوتسال بانوان ایران در لیگ برتر بانوان کویت که سال‌های ابتدایی خود را با حضور ستاره‌های آسیا و بازیکنان خارجی دیگر کشور‌ها آغاز کرده، اگرچه فرصت مناسبی برای ملی‌پوشان ایرانی است تا در شرایطی که از یک‌سو لیگ فوتسال بانوان ایران تعطیل است و از سوی دیگر مسئولان فدراسیون خود را به خواب زدند با امید بیشتر به مسیر خود ادامه دهند، اما برخی با انتقاد از لژیونر شدن بانوان فوتسال ایران قصد لوث کردن و زیر سؤال بردن این موفقیت را دارند. حال آنکه هیچ دلیل منطقی وجود ندارد بازیکنانی که با وجود کسب دو قهرمانی هنوز هم با گذشت دو سال موفق به دریافت پاداش‌های خود نشده‌اند به دنبال مسائل مالی نیز باشند، آن هم در شرایطی که بعد از بی‌کفایتی مسئولان فوتبال ایران که باعث خارج شدن فوتبال بانوان ایران از رنکینگ فیفا شد، بعید نیست که ادامه این بی‌لیاقتی‌ها فوتسال بانوان را نیز به چنین سرنوشت تلخی دچار کند!

نسیمه غلامی، کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان ایران بعد از پیوستن به الفتات کویت در آذرماه با اشاره به تفاوت دستمزد تیم‌های ایرانی با کویت تأکید کرد که باید پنج سال در لیگ ایران بازی می‌کرد تا چنین دستمزدی را می‌گرفت. نسترن مقیمی هم بهمن ۹۸ بعد از حضور در تیم الکویت تأکید داشت که برایش بسیار عجیب است که حضور او در کویت را به شهرزاد مظفر ارتباط می‌دهند. او دلیل این تصمیم را امکانات و شرایط خوب در کویت خواند: «لیگ کویت دو سال است که تشکیل شده و نقطه ضعف‌هایی دارد، اما سطح تیم‌ها آنطور که تصور می‌شود هم پایین نیست. ضمن اینکه شرایط، امکانات و پرداختی‌ها در کویت خوب است.»

شهرزاد مظفر، اما به‌رغم شایعاتی که در خصوص ارتباط او با حضور ملی‌پوشان در کویت مطرح می‌شود، تأکید دارد که ارتباطی با این مسائل ندارد: اهل دروغ و سیاه‌نمایی نیستم. حضور بازیکنان و مربیان ایرانی در کویت باعث افتخار من است، حتی زمانی که بازیکنان کشورم به زمین می‌روند دعا می‌کنم بهترین عملکردشان را داشته باشند، اما نقشی در مذاکرات بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ کویت ندارم، اما بعد از سال‌ها حضور در لیگ ایران حالا فضایی فراهم شده تا بانوان فوتسالیست ایران در کنار بازیکنان خارجی بازی کنند و تجربه به دست آورند. ضمن اینکه از لحاظ مالی نیز این انتقال‌ها برای ملی‌پوشان فوتسال بانوان ایران سود دارد. در حال حاضر فقط سه ایرانی در لیگ کویت حضور دارند. اما به عنوان یک ایرانی، حضور ملی‌پوشان کشورمان در کویت را باعث افتخار و غرورم می‌دانم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار