تعداد رشته‌های ورزشی باشگاه مقاومت اصفهان از باشگاه مرکزی هم بیشتر است
کد خبر: 1032742
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Kf8
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
رئیس سازمان ورزش بسیج کشور:
سرهنگ ابوالفضل خدا قلی‌پور گفت: مقاومت استان اصفهان فعالیت‌های چشمگیری در سال‌های اخیر داشته و حتی تعداد رشته‌های ورزشی باشگاه این استان از باشگاه مرکزی هم بیشتر است.

به گزارش سعید عرفان منش خبرنگار جوان انلاین از اصفهان، رئیس سازمان ورزش بسیج کشوردر جلسه اندیشه‌ ورزشی در پاسخ به درخواست‌ها مبنی بر افزایش تعداد ورزشگاه‌ها در استان اظهار داشت: فرماندهان بسبج کشور قول ساخت 3 هزار ورزشگاه در سطح کشور را داده‌اند که بیش از 2 هزار و 400 ورزشگاه تاکنون به بهره‌برداری رسیدند و امیدواریم تا پایان 6 ماهه اول سال 1400 تمامی آنها به بهره‌برداری برسند.

وی افزود: در برنامه‌های بلندمدت سازمان ورزش بسیج کشور، توسعه امکانات و زیرساخت‌های ورزشگاه‌های روباز و اختصاصی مانند زورخانه‌ها را قرار دادیم. برگزاری چنین جلساتی به توسعه زیرساخت‌های ورزشی کشور کمک بسیاری می‌کند. همچنین حضور نخبگان و پیشکسوتان مطرح ورزشی کشور در راس امور ورزشی بسیج در تعالی ورزشکاران نقش مهمی ایفا می‌کند.

رئیس سازمان ورزش بسیج همچنین با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای با فدراسیون ورزش‌های همگانی مبنی بر آموزش و جذب مربی امضا شده است گفت: در نظر داریم 9 هزار مربی در سراسر کشور به دایره مربیان شاغل اضافه شوند و آموزش‌های آنان هر چه زودتر آغاز شود. از این تعداد 3 هزار مربی زن و 6 هزار مربی مرد آموزش خواهند دید که البته این رقم می‌تواند افزایش یابد. در نظر داریم چنین تفاهم‌نامه‌هایی با سایر فدراسیون‌ها نیز امضا شود.

وی در پاسخ به درخواست تعدادی از دبیران ورزشی باشگاه مقاومت بسیج مبنی بر برگزاری لیگ‌های کشوری به شکل منظم و قدرتمند تصریح کرد: برای برگزاری چنین لیگ‌هایی نیاز به استفاده از ظرفیت‌های باشگاه‌های مقاومت بسیج و حامیان مالی است، متاسفانه ما بدون کمک‌های مالی و حق رشد بازیکنان و ورزشکاران فعالیت می‌کنیم در حالی که 36 تیم ورزشی در 18 رشته زیرنظر باشگاه مقاومت فعالیت می‌کنند. در تیم‌های ما باید هیئت مدیره در راس امور قرار گیرد و برنامه منظمی برای تیم‌ها تدارک ببیند. همچنین در برنامه‌های بلند مدت ما جذب حامیان مالی در مسابقات مختلف گنجانده شده که امیدواریم با انجام این اصلاحات بتوانیم شاهد رقابت‌هایی در سطح استاندارد در کشور باشیم.

خدا قلی‌پور  ادامه داد: باشگاه مقاومت بسیج کشور در 14 رشته ورزشی به آموزش و رشد ورزشکاران می‌پردازد که سعی داریم این تعداد را افزایش دهیم. مقاومت استان اصفهان فعالیت‌های چشمگیری در سال‌های اخیر داشته و حتی تعداد رشته‌های ورزشی باشگاه این استان از باشگاه مرکزی هم بیشتر است. در کل کشور 353 پایگاه استعدادیابی تاسیس شده که تمامی آنها می‌توانند به کانون‌های تخصصی ورزش تبدیل شوند. در مورد تجهیز امکانات و زیرساخت‌های خانه‌های تخصصی ورزش نیز با وزارت ورزش و جوانان صحبت‌هایی کرده‌ایم که قول همکاری در این امر را به ما داده‌اند.

وی تصریح کرد: باشگاه‌های مقاومت بسیج می‌توانند در تمامی استان‌ها و حتی در نواحی مختلف تاسیس شوند. چنین اتفاقی سبب تعلیم و رشد هر چه بیشتر ورزشکاران در رشته‌های مختلف می‌شود. همچنین ورزشکاران می‌توانند در تمامی رده‌های سنی به فعالیت بپردازند و این خود سبب برگزاری لیگ‌های مختلف در تمامی رده‌های سنی شود. متاسفانه هم‌اکنون تنها در رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان رقابت‌های بسیج برگزار می‌شود و باید شکل بهتری از لیگ‌های کشوری برنامه‌ریزی شود. همچنین ما نگاه به اعزام ورزشکاران به مسابقات جهانی از جمله المپیک نیروهای مسلح داریم که کم از المپیک تابستانی و بازی‌های آسیایی ندارد.

رئیس سازمان ورزش بسیج کشور با بیان اینکه عصر امروز عصر ایده‌پردازی است گفت: اگر بخواهیم با همان روش‌ها و متدهای قبلی به مدیریت امور بپردازیم پیشرفت نخواهیم کرد. بنابراین ما انتظار داریم هیئت‌ها و انجمن‌های ورزشی کشور در تمامی ابعاد آموزشی و قهرمانی به ارتقای ورزش بپردازند. بسیج و باشگاه مقاومت این فرصت را فراهم کرده است چرا که خوشبختانه بسیج همچون مویرگ‌های بدن در کوچکترین نواحی کشور نیز حضور دارد. استفاده از ظرفیت‌های بسیج در راه ارتقای ورزش کشور سبب می‌شود ایران مراحل ترقی را با سرعت بیشتری طی کند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار