انتخابات فدراسیون فوتبال مجازی برگزار می‌شود؟
کد خبر: 1032435
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KaB
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۳
انتخابات فدراسیون فوتبال دهم اسفند برگزار می‌شود، اما هنوز مشخص نیست اعضای مجمع در چه شرایطی در این انتخابات شرکت خواهند کرد.
 شیوع ویروس کرونا و اوج گیری این اپیدمی در ماه‌های گذشته تبدیل به دردسر بزرگی برای برگزاری جلسات و همایش‌های حضوری شد. یکی از فدراسیون‌های درگیر با این اتفاق، فدراسیون فوتبال بود که برای تصویب اصلاحات جدید اساسنامه این فدراسیون اقدام به برگزاری مجمع مجازی کرد که البته آنطور که تصور می‌شد نبود.

در واقع فدراسیون فوتبال پیش از برگزاری مجمع به صورت مجازی، اقدام به دریافت پاسخ اعضای مجمع به صورت کتبی کرد و فقط پاسخ‌ها و نتایج آرا توسط دبیرکل قرائت شد و قابل راستی آزمایی در برابر دیدگان اعضای مجمع نبود.

پس از تصویب اساسنامه، حالا نوبت به برگزاری انتخابات رسیده و کماکان این سوال وجود دارد که مجمع فدراسیون برای انتخاب رئیس و هیات رئیسه این فدراسیون به صورت حضوری است یا مجازی؟

احمدرضا براتی، رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال درباره این موضوع می‌گوید: فدراسیون در تدارک برگزاری انتخابات به هر دو شکل ممکن است، اما هنوز شکل و شرایط برگزاری مشخص نیست. این موضوع بستگی شرایط آن روز دارد که ستاد مقابله با کرونا اجازه برگزاری مجمع به صورت حضوری را بدهد یا خیر. در صورتی که مجوز صادر نشود، امکان برگزاری مجمع به صورت مجازی وجود دارد.

به طور قطع تجربه اخیر در برگزاری مجمع عمومی به صورت مجازی برای اصلاح اساسنامه برای برگزاری مجمع انتخاباتی کافی نیست چرا که روند رای گیری و شمارش آرا قبل از برگزاری مجمع انجام می‌شود و حاضران قادر به راستی آزمایی و نظارت بر روند انتخابات نیستند.

مشخص است که برگزاری انتخابات به صورت مجازی تحت هر شرایطی اعتراضات طرفین و نامزد‌های گوناگون را به دنبال خواهد داشت و فدراسیون فوتبال باید امیدوار باشد که برای ۶۰ روز آینده شرایط کشور به وضعیت مناسبی برسد و امکان برگزاری مجمع به صورت حضوری فراهم شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار