۳۴ میلیون نفر مشمول کمک معیشتی کرونا هستند
کد خبر: 1032409
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KZl
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا با اشاره به اینکه همچنان ۳۴ میلیون نفر مشمول دریافت کمک معیشت کرونا هستند، گفت: اطلاعات این افراد رصد می‌شود، بنابراین نیازی به ثبت‌نام درسامانه یا مراجعه حضوری وجود ندارد.
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: حسین میرزایی در خصوص مشمولان این طرح گفت: کسانی که تاکنون مشمول طرح حمایت معیشتی بوده‌اند، در اولویت بالاتری برای دریافت بسته حمایت معیشتی قرار می‌گیرند و در مجموع ۳۴ میلیون نفر، این کمک معیشت را دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: اگر اعتبار بیشتری به این طرح اختصاص داده شود، ما نیز می‌توانیم تعداد بیشتری را شناسایی و به مشمولان اضافه کنیم.

سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا افزود: در حال حاضر ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از مشمولان، مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و ۲۵ میلیون نفر دیگر، افرادی هستند که حقوق ثابت ندارند و میزان دریافت حقوقی تمامی اعضای خانواده آن‌ها کمتر از حداقل حقوق (یک میلیون و ۹۱۰ هزار نفر) است.

وی در پاسخ به این سؤال که افرادی مانند کارگران ساختمانی که ۱۰ ماه است بیکار هستند و فقط یک نفر در خانواده‌شان بیمه‌پرداز است، آیا مشمول این طرح می‌شود یا خیر؟ گفت: مشمولان طرح معیشتی کرونا باید چند شرط را داشته باشند که یکی از آن‌ها فاقد درآمد ثابت، بیمه‌پردازی، بیمه خویش‌فرما و درآمد کمتر از حداقل حقوق است به همین دلیل کارگرانی که بیکار باشند، اما یک نفر از اعضای خانواده‌شان تحت پوشش بیمه باشد، از این کمک معیشت برخوردار نمی‌شود.

میرزایی بیان کرد: در صورتی که اعتبار بیشتری به ما تخصیص دهند، می‌توانیم افراد جدیدی را مانند این کارگران تحت پوشش قرار دهیم، اما در حال حاضر همان ۳۴ میلیون نفر قبل مشمول طرح کمک معیشتی کرونا هستند.

وی تأکید کرد: افراد نیاز نیست به هیچ سامانه‌ای پیامک دهند یا به سایتی برای ثبت‌نام مراجعه کنند چرا که ما اطلاعات تمامی آن‌ها را داریم.

میرزایی اظهار داشت: در این فرآیند مکانیزمی برای اعتراض و مراجعه حضوری در نظر گرفته نشده به همین دلیل به ادارات استانی نیز برای اعتراض مراجعه نشود.

سخنگوی طرح حمایت معیشتی کرونا گفت: افرادی که هر ماه کمک معیشتی کرونا را دریافت می‌کنند، اطلاعات آن‌ها از سوی وزارت رفاه مدام رصد می‌شود به همین دلیل سامانه‌ای برای ثبت‌نام مجدد نیاز نیست.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار