جمع آوری بخاری‌های نفتی از مدارس
کد خبر: 1032240
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KX2
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵
به گفته معاون سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، سال گذشته این وزارتخانه موفق شد تمام بخاری‌های نفتی را جمع آوری و بحث گرماسازی را با رعایت مسایل ایمنی اجرا کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: دکتر حمیدی در مراسم رونمایی از پلتفرم مدرسه آماده اظهار کرد: ایران کشوری حادثه خیز است و ٩٠ درصد حوادثی که در جهان رخ می‌دهد در کشور ما هم بروز می‌یابد.

حمیدی گفت: مدرسه محل تجمع افراد در یک محیط است و حوادثی که در مدرسه اتفاق می‌افتاد می‌تواند فاجعه ملی به بار آورد. از زاویه دیگر نقش مدرسه در جامعه به صورت مستقیم و غیر مستقیم بسیار مهم است برای همین در سند تحول بنیادین گفته شده که مدرسه کانون تحول محله است و باید در فعالیت‌های اجتماعی به خصوص ایمنی و بحران، نقش آفرینی کند.

وی افزود: امروز رویکرد‌ها در سند مکان یابی مدرسه توجه به بحث ایمنی است. آیین نامه ساخت و ساز مدارس هم، مدارس جدید با سخت‌ترین آیین نامه‌های ایمنی ساخته شده و ٧٠ درصد مدارس کشور مقاوم سازی شده است.

معاون سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس می‌تواند محلی برای مدیریت بحران باشد. بیش از ۶٠ درصد مدارس این امکان را دارند تا در حوادثی مثل زلزله کانون و قرارگاه شده و کمک رسانی را پیگیری کنند.

حمیدی ادامه داد: امروز طرح دادرس در حوزه معاونت سازمان آموزش و پرورش پیگیری و در ٧ هزار مدرسه کشور در حال اجراست. در هر حال رویکرد ما مشارکت همه دستگاه‌های ذیربط را تعقیب می‌کنیم. سازمان نوسازی در حوزه مقاوم سازی و سازمان پژوهش در حوزه آماده سازی محتوا در ارتباط با مسئله کتاب‌های آمادگی دفاعی فعالیت و آگاهی دهی می‌کنند. رویکرد ما در خصوص پیشگیری از بحران آماده سازی جامعه و توانمند سازی ارکانی است که با ما ارتباط دارند.

حمیدی اظهار کرد: در شبکه شاد کانال ویژه‌ای برای آموزش ایمنی وجود دارد و این شبکه نزدیک به ٣٠٠ هزار عضو هدفمند دارد. آمادگی داریم این اقدامات را منسجم کنیم و در میدان عمل پیش ببریم.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار