مواد اولیه تولید مبلمان در انحصار دلالان
کد خبر: 1032162
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KVm
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
رئیس اتحادیه درودگران استان تهران خواستار نظارت بر نحوه تولید و توزیع مواد اولیه تولید مبلمان شد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علیرضا عباسی در گفتگو با فارس، با اشاره به مشکل در تأمین مواد اولیه گفت: با توجه به اینکه نظارتی بر نحوه توزیع مواد اولیه توسط تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان وجود ندارد، لذا در تأمین مواد اولیه با مشکلات بسیاری مواجه هستیم.

وی با اشاره به وجود دلال‌ها و واسطه‌ها در بازار گفت: دلالان و واسطه‌های بدون شناسنامه بازار را به هم ریخته‌اند و در توزیع مواد اولیه تولید مبل از جمله پارچه، ام‌دی‌اف و سایر موارد از جمله یراق‌آلات در بازار اخلال ایجاد کرده‌اند.

رئیس اتحادیه درودگران تهران بیان داشت: دلالان و واسطه‌ها در بخش‌های مختلف مواد اولیه تولید مبل وارد می‌شوند و با خریدهای‌میلیاردی از تولیدکنندگان پارچه، ام‌دی‌اف، یراق‌آلات و... بازار را در دست می‌گیرند و در بازار انحصار ایجاد می‌کنند، به این ترتیب تولیدکنندگان مبل در بخش‌های مختلف با مشکلات زیادی در تأمین مواد اولیه روبه‌رو شده‌اند.

عباسی اظهار داشت: این دلالان و واسطه‌ها با خریدهای‌میلیاردی، تولیدات داخلی مورد نیاز مبلمان را خریداری و احتکار می‌کنند، در نتیجه با به‌وجود آوردن نیاز در بازار، کالا‌های احتکاری را که به انحصار خود درآورده‌اند به قیمت بسیار گران‌تر به فروش می‌رسانند.

وی با اشاره به جلوگیری از واردات بخشی از پارچه‌های مبلی (پارچه‌های حلقوی) گفت: در گذشته این نوع پارچه مبلی از طریق واردات و به خصوص واردات از چین تأمین می‌شد که با توجه به توقف واردات اکنون مشکلاتی در تأمین این نوع پارچه مبلی به وجود آمده است. از طرفی تولیدکنندگان داخلی نیز با مشکل تأمین مواد اولیه مواجهند و این موضوع نیز مشکلات تأمین مواد اولیه را برای ما افزایش داده است.

وی با اشاره به لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخلی بیان داشت: وقتی جلوی واردات کالا به دلیل حمایت از تولید داخلی گرفته می‌شود، از آن طرف باید در تأمین مواد اولیه تولید به تولیدکنندگان کمک کرد تا چرخ‌های تولید در بخش‌های مختلف صنعتی از حرکت نایستد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار