احتمال برگزاری جلسه شورای عالی کار برای بازنگری مزد
کد خبر: 1030825
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004KAD
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
عضو فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به اینکه پیشنهاد من این است که دستمزد یکبار دیگر در نیمه‌دوم سال افزایش یابد، گفت: به دنبال این هستیم که هفته آینده جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی و مجلس برای بررسی ترمیم دستمزد‌۹۹ برگزار شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: ولی اسماعیلی در گفتگو با تسنیم، درباره مشکلات کارگران گفت: هر ساله دستمزد کارگران بر اساس نرخ تورم و سبد معیشت خانوار کارگری تعیین می‌شود. سه جانبه گرایی در تعیین دستمزد کارگران باید لحاظ شود.

عضو فراکسیون کارگری مجلس گفت: دستمزد باید بر اساس تورم سالانه باشد. ماچیزی خارج از قانون از دولت نخواسته‌ایم. درخواست ما این است که بازنگری در دستمزد صورت گیرد تا کارگران بتوانند با حداقل‌های زندگی به روز شوند. اسماعیلی با اشاره به اینکه منع قانونی در ماده‌۴۱ قانون کار وجود ندارد که دستمزد تنها یکبار اول سال تعیین شود، ادامه داد: ما پیشنهاد دادیم که یکبار دیگر جلسه شورای‌عالی کار برگزار و با حفظ سه‌جانبه گرایی تورم دستمزد تعیین و بررسی شود.

وی ادامه داد: حقوقی که کارگران دریافت می‌کنند با توجه به گرانی‌ها در شأن کارگران نیست. پیشنهاد ما این بود که با توجه به گرانی‌ها، یک افزایش در نیم سال دوم سال برای افزایش حداقل مزد داشته باشیم.

عضو فراکسیون کارگری مجلس افزود: تا کنون پالس مثبتی از دولت نگرفته‌ایم، برای هفته آینده برگزاری جلسه سه جانبه (دولت، کارفرمایان و کارگران) و مجلس را پیگیری خواهیم کرد.

وی با اشاره به طرح مشوق‌های کارفرمایی برای کارفرمایان گفت: اگر پیشنهاد داده‌ایم که دستمزد در نیمه دوم سال افزایش یابد، به فکر مشوق‌های کارفرمایی برای کارفرمایان هم بوده‌ایم. با طرح مشوق کارفرمایی به دنبال این بوده‌ایم که به وضعیت تولید هم توجه کنیم. اسماعیلی بیان کرد: تلاش کردیم شرایط را به گونه‌ای پیش ببریم که هم کارفرمایان به سمتی بروند که تولید نخوابد و هم حقوق کارگران افزایش یابد.

عضو فراکسیون کارگری گفت: پیشنهاد بنده آن است که میزان حقوق و دستمزد کارگران در ابتدای سال افزایش یابد و در اواسط سال هم مجدداً تورم کشور مورد بررسی قرار گیرد و متناسب با تورم، حقوق و مزایای کارگران در شش‌ماهه دوم سال هم افزایش یابد.

نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر شاهدیم که قیمت کالا‌ها به ویژه کالا‌های اساسی لحظه‌به‌لحظه افزایش می‌یابد و در این شرایط سفره کارگران هر روز کوچک‌تر می‌شود و باید دریافتی آنان متناسب با تورم موجود باشد. دولت تا کنون همکاری نکرده‌است و بیان می‌کند که بودجه لازم برای افزایش مجدد از سوی کارفرمایان و دولت وجود ندارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار