پشت پرده فشار‌های سیاسی برای تایید دارو‌ها
کد خبر: 1030519
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004K5H
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، با اشاره به فشار‌های سیاسی سنگین برای تائید داروها، گفت: هیچ کابوسی بدتر از این نیست که سلامت مردم به سیاست آلوده شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: سید علی فاطمی، افزود: بر خلاف کالا‌های دیگر، مراجعه مردم برای خرید دارو نه از روی علاقه، بلکه به دلیل جبر بیماری است؛ لذا باید به بیمار اطمینان داد که تجویز دارو توسط پزشک بر اساس تشخیص درست انجام می‌شود و به او اطمینان داد که داروی تجویزی بر روی بیماری او مؤثر و همینطور بی خطر است.

وی ادامه داد: متأسفانه ادامه دار شدن همه گیری کووید ۱۹ و ناتوانی نظام درمانی همه کشور‌ها برای ریشه کنی بیماری، این بهانه را به دست بعضی‌ها داده تا در حیاتی‌ترین موضوع که سلامت مردم است، دخالت کنند.

فاطمی گفت: در حال حاضر سازمان غذا و دارو تحت فشار سیاسی سنگین برای تائید واکسن و دارو‌های ضد کرونا قرار دارد. متأسفانه بعضی‌ها با سوءاستفاده از تعصبات ملی و مذهبی مردم، پیشینه ایرانی یا اسلامی به این دارو‌ها می‌دهند که این جفا در حق مردم و هم در حق دین است.

وی افزود: گرفتن تائیدیه ضد کرونا از وزارت بهداشت برای هر دارویی، به معنای سرازیر شدن درآمد کلان برای صاحب دارو است و لذا طبیعی است که امروز رقابت شدیدی برای گرفتن این مجوز‌ها در جریان باشد.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، گفت: متأسفانه بعضی جریان‌های سیاسی با سوداگران سلامت مردم همراه می‌شوند و به سازمان غذا و دارو برای تائید این دارو‌ها فشار می‌آورند.

وی افزود: اگر به اظهار نظر‌های روز‌های اخیر بعضی افراد در مورد تعیین تاریخ واکسیناسیون مردم با واکسن ایرانی کرونا و همینطور حمایت‌های قاطع از دارو‌های تحت عنوان طب اسلامی توجه کنیم، نگرانی‌ها در مورد تصمیم گیری نهایی سازمان برای تائید این دارو‌ها تحت فشار‌های روز افزون سیاسی بیشتر می‌شود.

فاطمی گفت: امیدواریم مسئولین سازمان غذا و دارو، بدون توجه به فشار‌هایی که از طرف صاحبان قدرت و ثروت بر آن‌ها وارد می‌شود، در کمال بی طرفی و به دور از هر گونه تعصب و صرفاً بر اساس معیار‌های علمی در مورد اثربخشی و ایمنی این دارو‌ها تصمیم بگیرند.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار