برگزاری مراسم تحلیف بایدن به صورت مجازی
کد خبر: 1030022
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JxG
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
نامزد حزب دموکرات آمریکا که در آستانه ورود به کاخ سفید قرار دارد، گفت مراسم تحلیف او به دلیل شرایط کرونا با حضور جمعیتی اندک و اغلب به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
سرویس بین الملل جوان‌آنلاین: «جو بایدن» در اظهارنظری درباره مراسم تحلیف خود گفت بخش بزرگی از این مراسم به صورت مجازی برگزار خواهد شد. وی گفت مراسم تحلیف وی شبیه به هیچ یک از مراسم تحلیف روسای جمهور سابق آمریکا نخواهد بود. به گفته او، این مراسم بیشتر شبیه مجمع ملی حزب دموکرات خواهد بود که در تابستان برگزار شد.

قرار است ۲۰ ژانویه (اول بهمن ماه) مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید آمریکا که به احتمال قوی جو بایدن ۷۸ ساله خواهد بود، برگزار شود.

به گزارش روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت»، کارگران در حال حاضر مشغول آماده کردن صحنه برگزاری این مراسم در اطراف ساختمان کنگره آمریکا در واشنگتن هستند.

بایدن گفت در مراسم امسال انتظار نمی‌رود جمعیت زیادی از جمله سیاستمداران حضور داشته باشند. وی افزود: در عوض حضور حداقلی را شاهد خواهیم بود و فاصله‌گذاری اجتماعی هم رعایت خواهد شد.

به طور سنتی، رئیس‌جمهوری که در حال خروج از کاخ سفید است، از رئیس‌جمهور جدید برای نوشیدن چای در کاخ سفید دعوت می‌کند و بعد هر دو نفر در مراسم تحلیف حاضر می‌شوند. بعد از پایان مراسم، رئیس‌جمهور مستقر کاخ سفید را ترک می‌کند تا دوره ریاست‌جمهوری جدید آغاز شود.

بایدن پیشتر در مصاحبه با شبکه «سی ان ان» درباره احتمال عدم حضور دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا در مراسم تحلیف خود گفت، حضور ترامپ ارتباط و نفعی برای من ندارد بلکه حضورش در مراسم تحلیف از جهت انتقال قانونمند و صلح آمیز قدرت حائز اهمیت است.

بایدن افزود: عدم حضور ترامپ در مراسم تحلیف ایالات متحده را متوقف نمی‌کند اما این برای وجهه آمریکا در جهان مناسب نیست.

اندکی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ سوم نوامبر (سیزدهم آبان) نتایج اولیه شمارش آراء، پیشتازی ترامپ را رقم زد اما با شمرده شدن آرای دریافت شده به صورت پستی، نتیجه انتخابات به سود جو بایدن تغییر کرد و او از سوی رسانه‌ها به عنوان پیروز انتخابات معرفی شد.

ترامپ با ادعای تقلب در انتخابات چندین پرونده شکایت در ایالت‌های تحت منازعه تنظیم کرد و خواستار بازشماری و ابطال بخشی از آرای انتخاباتی شد.

با این حال تقریبا تمامی پرونده‌های شکایت تیم حقوقی ترامپ به خاطر عدم وجود شواهد و مدارک کافی رد شده‌اند و بسیاری از جمهوری‌خواهان و روسای دولت دیگر کشورها پیروزی بایدن را تبریک گفته‌اند.

حتی «ویلیام بار» وزیر دادگستری دولت ترامپ روز چهارشنبه اعلام کرد هیچ شواهدی از تقلب گسترده که بتواند منتج به تغییر نتیجه انتخابات امسال شده باشد، وجود ندارد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار