حمایت از تلاش‌های جمعیت هلال احمر ایران برای مبارزه با همه گیری کووید-۱۹
کد خبر: 1028846
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JeI
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
سرویس جامعه جوان آنلاین: نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران و جمعیت هلال احمر ایران مشترکا اعلام نمودند که دومین مرحله کمک مالی اهدایی به مبلغ ۲۵۰ هزار فرانک سوئیس به تهیه و تامین تجهیزات اکسیژن درمانی برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ تخصیص خواهد یافت.
بیانیه مشترک خبری/ ۳ آذر ماه ۱۳۹۹
مبلغ ۲۵۰ هزار فرانک اهدایی کمیته بین المللی صلیب سرخ به یکی از برنامه‌های در حال اجرای جمعیت هلال احمر ایران برای تهیه تجهیزات خانگی اکسیژن برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در طی مراحل بیماری تخصیص خواهد یافت تا امکان ادامه درمان در منزل برای این بیماران فراهم شود.
این کار بطور نسبی از فشار بر بیمارستان¬ها و کارکنان بخش درمان، که با موج مداوم و سنگین بستری بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مواجه اند، می¬کاهد. همچنین این حمایت، با ترخیص تخت¬های بیمارستانی مراکز ارجاع بیماران کووید-۱۹، امکان بستری بیماران جدید با شرایط وخیم را فراهم می¬کند.
به گفته خانم باربارا ریتزولی، رییس نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران، «کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران از آغاز شیوع این بیماری در فوریه سال گذشته در خط مقدم مبارزه با کووید-۱۹ بوده اند. این کمک از طرف کمیته بین¬المللی صلیب سرخ حرکتی کوچک و متواضعانه برای تقدیر و حمایت از جمعیت هلال احمر ایران است و ما امیدواریم بتواند در تلاش¬های بشردوستانه‌ای جمعیت در کمک به بیماران مفید باشد.»
در آوریل ۲۰۲۰ نیز کمیته بین المللی صلیب سرخ مبلغ ۵۰۰ هزار فرانک سوئیس را برای تامین تجهیزات حفاظت شخصی برای بیماران خاص و همچنین اقلام غذایی برای اقشار آسیب پذیر به جمعیت هلال احمر ایران اهداء کرده بود.
 
حمایت از تلاش‌های جمعیت هلال احمر ایران برای مبارزه با همه گیری کووید-۱۹
خانم منصوره باقری، سرپرست امور بین الملل و بخش حقوق بین المللی بشردوستانه جمعیت هلال احمر، گفت: «کمیته بین المللی صلیب سرخ شریک کاری ارزشمند جمعیت هلال احمر در ایران است و ما شراکت قوی و گسترده ایی در زمینه‌های مختلف با این سازمان شکل داده¬ایم. ما از حمایت آن‌ها از مبارزه با بیماری کووید-۱۹ در ایران تقدیر می¬کنیم و امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد.»
طی دو ماه گذشته، کمیته بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر ایران به عنوان شرکای نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، و به منظور واکنش به شیوع همه¬گیری کووید-۱۹، در زمینه توزیع تجهیزات محافظت شخصی، مواد ضد عفونی کننده دست و بروشور‌های آموزشی درباره بیماری کووید-۱۹ برای مهاجران افغانستانی در مرز دوغارون و استان سیستان و بلوچستان، و همینطور برای مرزنشینان در ۵ استان غربی کشور، همکاری‌های خود را گسترش داده¬اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار