ایرنا دلخوش به دموکرات‌ها، حتی بیش از رادیو فردا!
کد خبر: 1028138
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JSs
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
رادیو فردا خبر سخنان کریس کونز، سناتور دموکرات امریکایی در مورد چگونگی بازگشت امریکا به برجام را با تیتر «حمایت مشروط سناتور دموکرات از بازگشت امریکا به برجام» منتشر کرده است. در همان بند اول خبر هم شروطی که کونز بیان می‌کند، آورده شده است: «وجود داشتن مسیری برای محدود کردن برنامه موشکی و حمایت ایران از گروه‌های نیابتی‌اش در منطقه». اهمیت این اظهارات به آن دلیل است که اولاً موضع کریس کونز را می‌توان موضع دموکرات‌ها دانست؛ ثانیاً او گزینه اصلی برای پست وزارت خارجه در دولت جو بایدن است.

حالا از رادیوی فردای حامی امریکا و ضد ایران به خبرگزاری دولتی ایرنا – رسانه رسمی دولت ایران- برویم. این خبرگزاری با حذف مفهوم شرط‌گذاری کونز برای بازگشت به برجام، تیتر زده که «نامزد وزارت خارجه در دولت بایدن از بازگشت به برجام حمایت کرد»! آیا شرط‌گذاری کونز برای بازگشت به برجامی که خود آن را امضا کرده‌اند و قرار بود امضای جان کری – وزیر خارجه قبلی دموکرات‌ها- تضمین آن باشد، نامش می‌شود حمایت از بازگشت به برجام؟! اجرای شروط دموکرات‌ها یعنی برجام جدید و ربطی به آنچه قرار بود امضای جان‌کری تضمینش باشد، ندارد.

اصلاح‌طلبان ماه‌ها از دموکرات‌ها در انتخابات امریکا حمایت کردند و می‌گفتند که اگر دموکرات‌ها بیایند، برجام را اجرا می‌کنند. حالا که دموکرات‌ها آمدند، هم دموکرات‌های امریکا و هم اصلاح‌طلبان ایران – چنانکه در رسانه‌هایشان نوشتند- برجام قبلی را قابل احیا نمی‌دانند و می‌گویند گزاره‌های موشکی و منطقه‌ای و حقوق بشر و ... هم به آن اضافه شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار