مقابل عربستان هم سر خم کرده‌اند!
کد خبر: 1028137
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JSr
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۶
به نظر می‌رسد طیفی در ایران هستند که هر چه کشوری بیشتر علیه ملت ایران دشمنی کند و بیشتر فشار بیاورد، بیشتر احساس می‌کنند که باید در برابرش عقب‌نشینی کنند. غلامعلی رجایی، مشاور شهردار تهران که پیش از این مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی بوده است، در مصاحبه با روزنامه آرمان گفت: «اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیده‌اند که فضای سیاسی ایران در انسداد قرار گرفته است. این وضعیت در منطقه نیز ایجاد شده است. نمونه بارز آن ارتباط ایران و عربستان است که در وضعیت انسداد قرار گرفته است. بدون‌تردید انسداد رابطه ایران و عربستان به سود ما نیست و ما نمی‌توانیم با همسایه بزرگی مانند عربستان قهر باشیم. به همین دلیل نیز این ارتباط یا به صورت مستقیم یا به وسیله واسطه‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند باید به وضعیت گذشته بازگردد».

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تأکید کرد: «معتقدم اگر چهره‌های برجسته جریان اصلاحات از کانال نهاد‌های نظارتی عبور کنند و بتوانند دولت آینده را در ایران در اختیار بگیرند نه‌تن‌ها این امکان فراهم خواهد شد که انسداد سیاسی از بین برود، بلکه ممکن است شرایطی فراهم شود که سطح تنش با بسیاری از کشور‌های منطقه و جهان کاهش پیدا کند».

رجایی البته نگفته که چطور هفت سال دولتی که اصلاح‌طلبان بر سر کار آوردند همراه با وزیر خارجه‌ای که گزینه اصلی اصلاح‌طلبان برای وزارت خارجه بود، این انسداد سیاسی را نه تنها حل نکرد، بلکه تشدید هم نمود. پیش از دولت روحانی، روابط ایران و عربستان کجدار و مریز پیش می‌رفت و این حجم تنش را شاهد نبودیم. دولت بعدی هم اگر اصلاح‌طلب باشد، کاری فراتر از روحانی و ظریف نخواهد کرد و عقب‌نشینی‌های پی در پی‌اش مقابل دشمنان خارجی باعث گستاخی و جسارت بیشتر آنان خواهد شد. چنانکه در مورد همین عربستان طی هفت سال گذشته شاهد چنین اتفاقی بودیم. برقراری ارتباط با عربستان مورد مخالفت نیست، از قضا به امنیت بیشتر حجاج ایرانی کمک خواهد کرد؛ اما ارتباط عزتمندانه، نه آنکه ادبیات به گونه‌ای باشد که گویی ایران مقصر قطع رابطه بوده و حالا باید با همسایه بزرگ خود دشمنی را کنار بگذارد!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار