درخواست شورای شهری‌ها از حسن روحانی
کد خبر: 1027631
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JKh
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بدهی‌های دوره قبل شهرداری حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است. گفت: علیرغم این مشکل و تورم، تحریم و کرونا چرخ فعالیت‌های توسعه‌ایی در تهران متوقف نشده است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورا درباره ضرورت‌های حمایت‌های دولت از شهرداری پایتخت اظهار داشت: شهرداری تهران در دوره کنونی علاوه بر مواجه شدن با مشکلات ناشی از بدهی‌های دوره قبل که در مرز ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده با مصائب و بحران‌هایی مانند تورم، تحریم و کرونا روبه‌رو شده است که فشار طاقت‌فرسایی بر درآمد و بودجه پایتخت وارد کرده است.

وی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی و شفافت تلاش شده که چرخ فعالیت توسعه‌ای در تهران متوقف نشود گفت: افتتاح ۱۲ ایستگاه مترو در سال ۹۹ و ادامه مسیر مترو از دولت‌آباد تا حرم حضرت عبدالعظیم (ع)، شروع عملیات اتصال منطقه ۱۸ به مترو و آغاز عملیات اجرایی خط ۱۰ از جمله اقدامات صورت گرفته است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: تکمیل دو بزرگراه شهید بروجردی و رستگار مقدم در جنوب تهران، خرید اتوبوس‌های ساخت داخل، شروع ساخت واگن ملی، تأمین منابع تکمیل رینگ آبرسانی تهران و تصفیه‌خانه ششم همچنین سایر فعالیت‌های توسعه‌ای در شرایط کرونایی از جمله دیگر اقدامات انجام گرفته است.

میرلوحی تصریح کرد: انتظار می‌رود که دولت از تلاش‌های مدیریت شهری حمایت کند که البته بانک‌ها و بیمه‌ها که بیشترین انعطاف را در مدیران دوره قبل داشته اند در شرایط کنونی همه مطالبات پیشین را از این دوره طلب می‌کنند.

وی گفت: امسال برای دومین بار اوراق قرضه مترو در ۲ بانک رسوب می‌کند و سازمان تأمین اجتماعی علاوه بر دریافت وجوه بیمه‌های جاری برای دریافت طلب‌های دوره قبل حساب‌های شهرداری را مسدود کرد.

وی گفت: از حسن روحانی رئیس‌جمهور درخواست دارم که راهنمایی کند شهرداری تهران برای دریافت مطالبات چند ده هزار میلیاردی بابت پروانه، پایان کار، عوارض پایدار و پسماند ۵۰۰ ساختمان دولتی و دریافت سهم قانونی مترو و اتوبوسرانی از هدفمندی یارانه‌ها و قانون حمل و نقل ریلی و صرفه‌جویی سوخت چگونه وثیقه دریافت کند؟
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار