ستاد ملي كرونا به نظرات كارشناسي آستان‌هاي مقدس توجه كند
کد خبر: 1027054
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JBO
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۷
حجت‌الاسلام ‌و المسلمين احمد مروي:
حجت‌الاسلام و المسلمین احمد مروی گفت: آستان قدس‌رضوی به تبعیت از فرموده رهبری معظم انقلاب کاملاً هماهنگ با سیاست‌های ستاد ملی کروناست و هر آنچه از سوی این ستاد ابلاغ شود عمل خواهیم کرد و تاکنون نیز همین بوده است.
محسن محمدی
سرویس ایران جوان آنلاین: حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس‌رضوی در جلسه شورای معاونین آستان قدس‌رضوی با اشاره به مسئله همه‌گیری کرونا در کشور گفت: متأسفانه دنیا و به‌تبع آن کشور از حیث شیوع ویروس کرونا شرایط مطلوبی ندارد و همان‌گونه که از ابتدا اعلام کردیم آستان قدس‌رضوی به تبعیت از فرموده رهبری معظم انقلاب کاملاً هماهنگ با سیاست‌های ستاد ملی کروناست و هر آنچه از سوی این ستاد ابلاغ شود عمل خواهیم کرد و تاکنون نیز همین بوده است.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به معنویات، دعا و توسل در دفع بلا و نقش اعتاب مقدسه در تعمیق معنویت در جامعه، ادامه داد: آستان قدس خود را مؤظف به اجرای دستورات ستاد ملی کرونا می‌داند، اما توقع داریم این ستاد نیز در خصوص اماکن مقدسه، اعتاب و خصوصاً حرم مطهر امام رضا (ع) با مسئولان مربوطه مشورت کند و سپس تصمیم بگیرد. تولیت آستان قدس‌رضوی با اشاره به توصیه رهبری معظم انقلاب به ستاد ملی کرونا در خصوص اخذ نظر مسئولان اماکن مقدسه در تصمیم‌گیری‌ها، تصریح کرد: ما نمی‌گوییم به نظرات ما عمل کنید، ما می‌گوییم در کنار کارشناس‌هایتان، کارشناسان اماکن مقدسه را نیز ببینید و نظرات آن‌ها را بشنوید. این مسئول افزود: حرم مطهر رضوی ظرفیت‌ها، حساسیت‌ها و امکاناتی دارد که در بسیاری از مراکز دیگر نیست، نمی‌توان گفت حرم مطهر امام رضا (ع) همانند سایر مراکز پرجمعیت مثل پاساژ و مترو است و همه را به یک چشم دید، صرف نظر از قداست و معنویت این بارگاه نورانی در اینجا امکاناتی وجود دارد که در مراکز دیگر نیست.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی گفت: شاید در برخی مناطق پرجمعیت نتوان شرایط را کنترل کرد، اما در اینجا با توجه به گستردگی محیط و امکانات لازم، می‌توان میان تمام افراد حاضر ماسک توزیع و فاصله اجتماعی را رعایت کرد، کاملاً قابل مدیریت است و تاکنون نیز مدیریت شده است. وی ابراز کرد: مسئولان ستاد ملی کرونا و حوزه بهداشت بیایند امکانات و ظرفیت‌های ما را بررسی کنند اگر به این نتیجه رسیدند که امکانات و تجهیزات ما جوابگو و مناسب برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نیست ما می‌پذیریم و قبول می‌کنیم. حجت‌الاسلام والمسلمین مروی با بیان اینکه بنا به دستور رهبری معظم در حکم انتصاب تولیت آستان قدس مبنی بر همکاری با مدیریت‌های دولتی و کمک به آنان به نحو مقتضی، از ابتدای شیوع کرونا خود را مؤظف به همکاری با دولت دانسته‌ایم، گفت: تمام امکانات خود را به منظور مقابله با این ویروس بسیج و امدادرسانی به آسیب‌دیدگان کرونا و نیازمندان کشور را لحظه‌ای متوقف نکرده‌ایم.

نظارتی بر بازار وجود ندارد

تولیت آستان قدس‌رضوی با انتقاد از وضعیت قیمت‌ها، مشکلات اقتصادی و عدم ثبات در بازار کشور، اظهار کرد: متأسفانه مسئله گرانی و عدم ثبات قیمت‌ها به‌گونه‌ای است که انسان احساس می‌کند مدیریت و نظارتی بر این مسائل وجود ندارد. اگر اتفاقی و رفت‌وآمد افرادی در خارج از کشور و گوشه‌ای از دنیا می‌افتد نباید بر وضعیت اقتصادی و قیمت اجناس بازار ما تأثیرگذار باشد. وی افزود: شرایط اقتصادی کشور باید با اعمال مدیریت قوی و نظارت مستمر به‌گونه‌ای اداره شود که انتخابات یا رفتن و آمدن فردی در کشوری دیگر موجب تلاطم بازار نشود، سال‌ها قبل رهبر معظم انقلاب فرمودند که اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت نجات دهید، اگر همان موقع برای این موضوع برنامه‌ریزی می‌شد و این کار انجام شده بود حالا با این رفت وآمد‌ها این‌گونه اقتصاد کشور تحت تأثیر قرار نمی‌گرفت و متلاطم نمی‌شد. حجت‌الاسلام مروی گفت: این عدم ثبات در بازار نشان می‎دهد که متأسفانه به‌رغم برخورداری کشور از نیروی انسانی متخصص، خوش فکر، توانمند و منابع طبیعی و معدنی بسیار غنی، دسترسی به آب‌های آزاد و زمین‌های حاصل‌خیز فراوان برای کشاورزی، اقتصاد کشور ما متزلزل است و ضعف‌هایی در بخش‌های مدیریتی و عدم نظارت قوی وجود دارد که این تلاطم‌ها ایجاد می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار