مراسم شکرانه بهره‌برداری از 150هزار شغل با حضور رییس قوه قضاییه برگزار شد
کد خبر: 1026968
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004JA0
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
ستاد اجرایی فرمان امام 300 هزار شغل تا پایان سال 99 ایجاد می کند
مراسم شکرانه بهره‌برداری از 150هزار شغل با حضور رئیس قوه قضائیه و رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، در نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی برگزار شد.
محمدرضا هادیلو

به گزارش جوان آنلاين: با حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه و محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مراسم شکرانه بهره‌برداری از 150هزار شغل در نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد.

درابتدای این مراسم آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی از بخشهای مختلف نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام بازدید کرده و از نزدیک درجریان دستاوردهای ستاد در بخشهای مختلف اشتغالزایی، تولید دارو ، تجهیزات پزشکی و اقلام بهداشتی ضدکرونایی ، روشهای تحقیقی واکسن کرونا و دستاوردهای شرکتهای دانش‌بنیان قرار گرفت.

پس از این بازدید رئیس قوه قضائیه گفت: اقدامات ارزشمندی که ستاد اجرایی در کشور انجام داده، جلوه‌ای از تحقق شعار «ما می‌توانیم» و اجرایی‌ کردن گام‌ دوم انقلاب اسلامی است.

آیت‌الله رئیسی افزود: رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ثابت کرده با در کنارهم قراردادن فکر و اندیشه و مدیریت جهادی، می‌توان بزرگترین مشکلات را با کمک نیروهای جوان از سر راه برداشت.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های گسترده ستاد در حوزه مبارزه با کرونا و ایجاد اشتغال، شگفت‌انگیز و قابل تقدیر است، ادامه داد: اقدامات بزرگی در ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص تولید واکسن کرونا صورت گرفته که دولت و وزارت بهداشت باید درخصوص حمایت و به نتیجه رسیدن آن ، تسریع کنند؛ باید جلوی افزایش میزان تلفات این بیماری را در کشور گرفت و اجازه نداد که در اقدامات علمی صورت گرفته، ثانیه‌ای وقفه و تأخیر غیرمنطقی ایجاد شود.

رئیسی خاطرنشان کرد: من از دکتر مخبر پرسیدم که اشتغالهای ایجاد شده توسط ستاد هم آیا ازجنس آمار برخی دستگاههای اجرایی است که یک ساعت کار در هفته را هم شغل حساب میکنند یا نه که آقای مخبر گفتند خیر ، معیار ما اشتغال واقعی است و برای تک تک این 150 هزار شغل ایجاد شده ، شماره و کدملی افراد موجود و قابل راستی‌آزمایی است.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: همت ستاد اجرایی فرمان امام برای ایجاد 150 هزار شغل واقعی در کشور طی چندماه و وعده ایجاد 300 هزار شغل طی یک سال آنهم با اولویت آسیب‌دیدگان کرونا، نشانه زمان‌شناس بودن این مجموعه و درک مشکلات کشور دارد.

وی با اشاره به اینکه ستاد اجرایی به برکت دستور امام راحل شکل گرفت و امروز برکات آن را می‌بینیم، تأکید کرد: دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان امام، پاسخ مناسبی است برای کسانی‌که چشم امید به اتفاقات و انتخابات‌های بیگانگان دارند و منتظرند که این رأی بیاورد یا آن و نمی‌دانند که تمام گره‌های ما فقط به دست جوانان خودمان باز می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه یکی از محورهای تعیین شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، محرومیت‌زدایی است، گفت: فقر محصول بی‌عدالتی‌های اجتماعی است.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه اجرای عدالت می‌تواند فقر، تبعیض و فساد را از بین ببرد، افزود: اجرای عدالت در تمامی بخش‌ها باید به وقوع بپیوندد؛ عدالت در اجرای قانون و همچنین عدالت در توزیع امکانات و ظرفیت‌ها بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال در کاهش ورود پرونده به عدلیه تاثیرگذار است، گفت: یکی از راه‌های مهم پیشگیری از وقوع جرم، افزایش تولید و ایجاد اشتغال است و ایجاد 150 هزار شغل یعنی جلوگیری از هزاران جرم و پرونده در کشور

آیت الله رییسی ادامه داد: در برخی کشورهای اروپایی، اقتصاد دریایی بیش از ۵۰ درصد از تولید ناخالص ملی‌شان را از آن خود کرده، اما در برخی نقاط کشور ما با وجود ظرفیت‌هایی مثل دریا و معدن و زمین هنوز مددجوی کمیته امداد وجود دارد؛ بنابراین باید مجموعه‌ای توانمند، نیروی کارآمد را برای فعال شدن تولید و اشتغال به کار بگیرد.

 

*توانایی ایجاد یک میلیون شغل در سال را داریم

 

درادامه این مراسم رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به اینکه از ابتدای سال تا به امروز ۱۵۰ هزار شغل با استفاده از ظرفیت ۳۵ هزار طرح به بهره‌برداری رسیده است، گفت: قول می‌دهیم تا پایان سال به وعده‌ای که داده‌ایم، عمل کنیم و ۳۰۰ هزار شغل را با استفاده از ظرفیت  ۱۰۰ هزار طرح ایجاد کنیم.

محمد مخبر با اشاره به اینکه با ایجاد این ۱۵۰ هزار شغل، ۱۷ درصد از گوشت قرمز کشور یعنی ۲۶ هزار تن و ۹ هزار تن گوشت سفید تأمین می‌شود، گفت: با فعالیت‌های مختلف ستاد اجرایی فرمان امام از واردات بسیاری از محصولات جلوگیری شده است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بحث پیشرفت و تفاوت پیشرفت با توسعه را مطرح کرده‌اند اما متاسفانه در کشور به مسائلی که ایشان مطرح می‌کنند، سطحی نگاه می‌شود و نگاه عمقی نداریم.

مخبر با بیان اینکه اگر به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی توجه نکنیم، آسیب‌های جدی بوجود خواهد آمد، بر مسئله عدالت نیز تاکید کرد و افزود: مشخصه یک نظام اسلامی، برقراری عدالت است. تمامی فعالیت‌های ستاد اجرایی فرمان امام در راستای برقراری عدالت است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با بیان اینکه اساسی‌ترین مسئله در زمینه عدالت، عدالت اقتصادی است، تصریح کرد: اگر عدالت اقتصادی در جامعه حاکم نشود، با وجود اجرای دیگر مولفه‌های عدالت در جامعه، با مشکل مواجه می‌شویم.

وی خاطرنشان کرد: در مسائل اقتصادی دو نوع محدودیت یعنی محدودیت در منابع و محدودیت در مدیریت وجود دارد اما زمانیکه ما به مردم وصل می‌شویم، هر دو محدودیت رفع می‌شوند.

این مسئول با مهم خواندن اشتغال خرد و خانوادگی، یادآور شد: ۹۸ درصد از بنگاه‌های کشورهای در حال توسعه با اشتغال خرد و خانوادگی مرتبط است. اگر ظرفیت‌های لازم به وجود بیاید، این آمادگی را در کشورمی‌بینم که هر سال ۱ میلیون اشتغال خرد و جدید ایجاد شود.

مخبر افزود: پیش‌بینی شده تا دو سال دیگر، ۶۰ درصد اقتصاد در اختیار اقتصاد دیجیتال قرار بگیرد؛ ابزار اقتصاد دیجیتال، تجهیزات و سخت‌افزار نیست بلکه ابزار مهم این اقتصاد، نخبگان و مردم هستند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار