طرح سوت زنی نظارت درونی ایجاد می‌کند
کد خبر: 1026822
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J7e
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
سخنگوی کمیسیون قضایی:
سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از بررسی طرح حمایت از افشاکنندگان فساد در این کمیسیون خبر داد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: کاظم دلخوش اباتری، سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم، با اشاره به تدوین طرح حمایت از افشاگران فساد از سوی نمایندگان، گفت: این طرح باید در کمیسیون بررسی و ایرادات آن برطرف شود. وی با بیان اینکه خلأ قانونی درباره حمایت از افشاگران فساد وجود دارد، ادامه داد: البته قانون باید به‌گونه‌ای تصویب شود که ضمانت اجرایی هم داشته باشد و بتوان از آن استفاده بهینه کرد؛ به‌طور مثال قانونی درباره حمایت از افشاگران قاچاق وجود دارد که به‌دست فراموشی شده است.

نماینده صومعه‌سرا در مجلس با بیان اینکه امروز آمار‌هایی از فساد در لایه‌های مختلف کشور به گوش می‌رسد که مبارزه با آن نیازمند انگیزه است که این طرح کمک می‌کند افراد برای افشای فساد انگیزه داشته باشند، گفت: طرح‌های این‌چنینی در بسیاری از کشور‌های توسعه‌یافته که شاخص فساد پایینی دارند در حال اجراست و با این طرح یک نظارت درونی در نهاد‌های مختلف ایجاد می‌شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تأکید بر اینکه یکی از راه‌های مبارزه با فساد حمایت از افشاکنندگان آن است، تصریح کرد: البته نباید باعجله طرحی را تصویب کنیم و بعد‌ها با ایرادات مختلف آن روبه‌رو شویم؛ همچنین بهتر است در عنوان طرح حمایت مالی از افشاکنندگان فساد اصلاح صورت گیرد و تنها به مباحث مالی آن توجه و تأکید نکنیم؛ چراکه بعضاً بسیاری از افشاکنندگان فساد با تهدیدات مختلفی مواجه می‌شوند. دلخوش اظهار داشت: در روز‌های آینده این طرح را در کمیسیون بررسی و پس از رفع ایرادات برای اظهارنظر نمایندگان به صحن علنی پارلمان ارجاع خواهیم داد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار