۴۱۷.۵ کیلومتر طرح راه‌سازی در آذربایجان‌شرقی در حال اجراست
کد خبر: 1026554
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J3K
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت: هم اکنون ۴۱۷.۵ کیلومتر طرح راه‌سازی در قالب ساخت آزادراه و بزرگراه در سطح این استان در دست اجراست.

ابوالقاسم سلطانی،  با بیان اینکه از این پروژه ها ۲۸۵.۵ کیلومتر به صورت مشارکتی اجرا می شود، افزود: پروژه های مشارکتی شامل آزادراه تبریز - ارومیه به طول ۱۹ کیلومتر، رینگ دوم جنوبی تبریز به طول ۳۲ کیلومتر، آزادراه تبریز - مرند - بازرگان به طول ۶۴.۵ کیلومتر، آزادراه تبریز - سهند ۱۹ کیلومتر، آزادراه مراغه - هشترود ۱۱۱ و بزرگراه خواجه - ورزقان به طول ۴۲ کیلومتر است.

وی با اشاره به اینکه پروژه های مشارکتی آزادراهی و بزرگراهی استان به طور متوسط ۲۸ درصد پیشرفت فیزکی دارند، اظهار داشت: طول کلی آزادراه تبریز - ارومیه ۱۳۲ کیلومتر بوده که ۹۲ کیلومتر آن در آذربایجان شرقی واقع شده و تاکنون ۶۹ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و ۴۴ کیلومتر آن هنوز واگذار نشده و پیشرفت این پروژه ۵۰ درصد است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی پیشرفت فیزیکی پروژه رینگ دوم جنوبی تبریز را ۱۰ درصد اعلام کرد و گفت: طول کلی آزادراه تبریز - مرند - بازرگان ۲۵۴ کیلومتر بوده که ۱۱۵ کیلومتر آن در این استان واقع شده که هنوز ۱۸۹.۵ کیلومتر آن برای اجرا واگذار نشده و پیشرفت فیزیکی این پروژه ۵ درصد است.

سلطانی، ادامه داد: از ۲۴ کیلومتر آزادراه تبریز - سهند تاکنون ۵ کیلومتر آن به بهره برداری رسیده و با ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی در حال تکمیل است و آزادراه مراغه - هشترود نیز ۳۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی یادآوری کرد: هم اکنون ۲۲ کیلومتر از ۶۴ کیلومتر بزرگراه خواجه - ورزقان به بهره برداری رسیده و اجرای این پروژه به حدود ۵۲.۵ درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌شرقی طول کلی پروژه های مشارکتی آزادراهی و بزرگراهی را ۶۱۷ کیلومتر اعلام کرد و گفت: ۴۳۸ کیلومتر این پروژه ها در این استان واقع شده و از طول کلی این پروژه ها ۹۸ کیلومتر به بهره برداری رسیده و هنوز ۲۳۳.۵ کیلومتر آن برای اجرا واگذار نشده و میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه ها ۲۸ درصد است. 

سلطانی، افزود: طول کلی پروژه های بزرگراهی استان ۶۴۷ کیلومتر بوده که ۶۰۰ کیلومتر آن در این استان واقع شده و مجموع طول به بهره برداری رسیده این پروژه ها ۲۳۸ کیلومتر است و هم اکنون ۱۳۲ کیلومتر در دست اجرا بوده و از کل پروژه ۲۲۹ کیلومتر هنوز واگذار نشده است.

برچسب ها: راه ، شهر ، مسکن
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار