آگهی فروش در فضای مجازی دست دانشجوی سارق را رو کرد
کد خبر: 1026405
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004J0v
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۷
پسر دانشجویی که به خاطر پرداخت شهریه دانشگاهش دست به سرقت‌های سریالی می‌زد، فکر نمی‌کرد فروش اموال سرقتی در فضای مجازی راز سرقت‌های او را بر ملا کند.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  رسیدگی به این پرونده از چندی قبل همزمان با اعلام شکایت زن جوانی درباره سرقت تلفن همراهش از سوی سارق موتور سواری در دستور کار مأموران پلیس تهران قرار گرفت.

شاکی گفت: «ساعتی قبل از محل کارم در یکی از خیابان‌های شرقی تهران بیرون آمدم و داخل خیابان منتظر تاکسی بودم که یکی از دوستانم به تلفن همراهم زنگ زد. در حال حرف زدن بودم که مرد موتورسواری به من نزدیک شد و گوشی‌ام را قاپید. قصد داشتم در برابرش مقاومت کنم، اما او با چاقو مرا تهدید کرد و بعد هم گوشی‌ام را گرفت و به سرعت فرار کرد.»

با طرح این شکایت تیمی از مأموران پلیس به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت برای شناسایی و دستگیری متهم وارد عمل شدند.

بررسی‌های دوربین‌های مداربسته نشان داد سارق برای اینکه شناسایی نشود هنگام سرقت ماسک به صورت داشته و پلاک موتورسیکلتش را هم مخدوش کرده است.

در حالی که هر روز به تعداد شاکیان افزوده می‌شد یکی از مالباختگان به اداره پلیس رفت و اطلاعاتی درباره سارق گوشی‌اش در اختیار مأموران پلیس قرار داد.

زن جوان گفت: «مدتی قبل مرد موتور سواری گوشی‌ام را قاپید تا اینکه امروز در سایت اینترنتی فروش کالا دیدم، سارق گوشی‌ام را همراه با قاب دست‌سازش برای فروش آگهی داده‌است. از آنجایی که گوشی من قاب خاصی دارد که یکی از دوستانم برای من رزین‌کاری کرده‌بود آن را شناختم.»

دستگیری سارق

با اطلاعاتی که شاکی داد مأموران پلیس در قرار ساختگی سارق را هنگام فروش گوشی بازداشت کردند.

وی در بازجویی‌ها با اظهار پشیمانی به سرقت هشت‌گوشی از زنان و دختران جوان اعتراف کرد و گفت: «من دانشجو هستم و برای هزینه دانشگاهم کار می‌کردم و گاهی هم پدرم به من کمک مالی می‌کرد، اما از زمانی که بیماری کرونا فراگیر شده‌است، من و پدرم بیکار شدیم به طوریکه پدرم برای پرداخت اجاره خانه‌مان هم با مشکل روبه‌رو شد. از طرفی من هم برای پرداخت هزینه دانشگاه هم با مشکل روبه‌رو شدم که چندی قبل درباره این موضوع با یکی از دوستانم درد دل کردم و او پیشنهاد داد موبایل قاپی یا کیف قاپی کنم. چند روزی به پیشنهاد او فکر کردم و در نهایت تصمیم گرفتم با موتور سیکلتم به داخل خیابان‌ها بروم و موبایل قاپی کنم.» وی ادامه: «من موبایل‌های سرقتی را پس از مدتی در فضای مجازی آگهی می‌کردم و می‌فروختم و فکر نمی‌کردم که مالباخته‌ها گوشی‌های خود را شناسایی کنند، چون گوشی‌ها همه مثل هم هستند.»

متهم پس از بازجویی و اعتراف برای ادامه تحقیقات به دستور بازپرس دادسرای ویژه سرقت در اختیار مأموران پلیس قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار