عراقچی: نتایج انتخابات آمریکا تاثیری بر سیاست‌های ایران نخواهد گذاشت
کد خبر: 1026205
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ixh
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
معاون وزیر امور خارجه گفت: سیاست‌های اصولی ایران که مبتنی بر مقابله با سلطه است، تحت تاثیر انتخابات آمریکا قرار نخواهد گرفت.
 
سرویس سیاسی جوان آنلاین:‌ سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه در برنامه رادیو تهران با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و تأثیرات آن گفت: نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تأثیری بر سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران نخواهد گذاشت.

معاون وزارت امور خارجه ادامه داد: سیاست سلطه‌طلبانه و قلدرمآبانه آمریکا با تغییر رئیس جمهوری در آن کشور تغییر نخواهد کرد ولی با تغییر افراد ممکن است شیوه‌ها و رویکردهای جدیدی بر سیاست آمریکا حاکم شود.

عراقچی با بیان اینکه سیاست‌های اصولی ایران که مبتنی بر مقابله با سلطه و مقاومت برابر فشارهای غیرقانونی است مسلماً تحت‌تأثیر انتخابات آمریکا قرار نخواهد گرفت، اظهار داشت: طبیعی است که در صورت بروز شرایط جدید جمهوری اسلامی نیز شیوه‌ها و راه‌حل‌های مناسب و منطبق با آن شرایط را برای تأمین منافع خود و برای مقابله با هر گونه فشار یا تهدید احتمالی جدید، اتخاذ خواهد کرد.

وی در پاسخ به احتمال بازگشت رئیس‌جمهور جدید آمریکا به برجام و واکنش ایران تصریح کرد: هنوز برای صحبت در این زمینه زود است. چالش‌های بسیاری وجود دارد اما پیش از هر چیز باید منتظر ماند و سیاست‌های احتمالی جدید در آمریکا را ملاحظه کرد.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار