تهیه‌کننده شهرزاد: از دوربین‌ها ناراحتم!
کد خبر: 1025709
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Iph
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵
دهمین جلسه دادگاه امامی به طور کامل به دفاعیات این متهم اختصاص داده شد. امامی هم با گلایه از رسانه‌ای شدن دادگاه مدعی شد که جای امثال او در زندان نیست و خطاب به قاضی گفت که ما را به منطقه امنی که شایسته آن هستیم، برسانید! وی در بخشی دیگر از دفاعیاتش هم تناقض‌گویی کرد و گفت که اگر غندالی این همه رشوه از بنده می‌گرفت، نیاز بود که من مدیران بانکی را بچینم و این همه لقمه را بپیچانم؟ این اظهارات در حالی است که امامی در جلسات قبل هم منکر ارتباط با غندالی و هم منکر نفوذ در بانک سرمایه شده‌بود.
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: در ابتدای دهمین جلسه دادگاه امامی، قاضی مسعودی‌مقام گفت: «در جلسه قبل محمد امامی دفاعیات خود را به این جلسه موکول کرد. از متهم خواسته می‌شود تا برای ارائه دفاعیات در جایگاه قرار گیرد.»

وکیل شما از چارچوب خارج شده!

امامی ضمن قرار‌گیری در جایگاه با بیان اینکه قصد صحبت‌های حاشیه‌ای ندارم، گفت: «انتظار حمایت ندارم بلکه انتظار شنیده‌شدن دارم که شما صبورانه حرف‌های مرا گوش می‌کنید. مانند تمام جلسات قبل، آنچه از واقعیت پرونده را می‌دانم به صراحت و صداقت می‌گویم. اگر قصد اطاله و جنجال داشتیم از ظرفیت بیشتری از وکلا استفاده می‌کردم، اما دنبال اطاله نیستم بلکه تشنه تعیین‌تکلیف هستم.»

وی با اشاره به اینکه تا برج دو سال ۹۸ پرونده من ۲۰ جلد بود، اما در سال ۹۹ به ۱۴۰ جلد رسید، افزود: «در این دادگاه قصد تسویه‌حساب شخصی ندارم، اما خواهش می‌کنم نگذارید آنچه مربوط به کیفرخواست نیست، گفته شود. غیر از دلاویز (مدیرعامل سابق نفت پاسارگاد و تهیه‌کننده سینما) تنها متهمی هستم که بیشترین اذیت را شد. یکی از روزنامه‌ها نوشته‌است محمد امامی رب‌فروش بوده‌است، این در کیفرخواست ابلاغ نشده و این‌ها توهین است نه افشا‌گری و مبارزه با فساد.»

قاضی خطاب به متهم امامی گفت: «به شرط اینکه شما و وکیلتان نیز رعایت کنید! وکیل شما هم در صحن دادگاه و هم در بیرون از چارچوب خارج شده؛ باید شئونات وکالت رعایت شود و مطالب سخیفی که گفته می‌شود، خروجی نخواهد داشت. حواسمان هست چه چیز‌هایی گفته می‌شود. البته شما و وکیل مختار هستید هر چه علیه ما بگویید، اما انتظار این است وقتی شما و وکیل مطلبی را می‌گویید، پاسخی مثل همان مطالب در می‌آید.»

مرا به ساحل امن برسانید!

امامی ادامه داد: «فرمودید که کیفرخواست توسط من و وکیل خوانده نشده، اما این کیفرخواست، کیفرخواست تمام زندگی من است. من کیفرخواست دیگران و احکام صادره شما را خوانده‌ام. متهمان از دقت و عدالت شما صحبت می‌کنند. دفعه قبل من ۱۲ مرحله خرید و ترخیص کالا را از نماینده دادستان پرسیدم که اطلاع نداشت. راجع به تصمیم شما دخالتی نمی‌کنم، اما آنچه از شما انتظار دارم شکل درست دادرسی است.»

قاضی در واکنش به دفاعیات متهم امامی گفت: «شما ادعایی دارید و نماینده دادستان نیز ادعایی دارد؛ هر کسی که اشتباهی دارد، من نباید بگویم اصلاح کن. من باید ارزیابی کنم. ما می‌گوییم شما مستندات را بدهید و ما نیز استعلام می‌کنیم و کرده‌ایم و پاسخ‌ها نیز می‌آید.»

امامی در ادامه ضمن قرائت دلنوشته‌ای گفت: «جای فعال اقتصادی، فرهنگی و دور زنندگان تحریم در زندان نیست؛ ما را به منطقه امنی که شایسته آن‌ها هستیم، برسانید. آقای قهرمانی گفت که من طراحی سینمایی دارم، اما اینجا دادگاه است و هر حکمی که داده شود برای من لازم‌الاجرا است. من از رسانه‌ای شدن و این دوربین‌ها ناراحت هستم.»

چه فرقی می‌کند قیر بخرم یا فلان کار را کنم؟!

این متهم گفت: «تاریخ اس ام اس‌ها به آن زمانی که نماینده دادستان گفت، نمی‌خورد. من روزی چهار، پنج ساعت فیلمنامه می‌خوانم. قصه‌ای که تعریف می‌کنید منطق ندارد و من باید از فیلمنامه خود دفاع کنم. وقتی می‌گویند رشوه داده‌ام، باید بگویم که نداده‌ام. من فیلمی را برای کریمی فارسی (وکیل خودش) فرستادم که ۱۱ نفر در خصوص قتل توسط یک متهم رأی مثبت می‌دهند، اما یک نفر هم آن شک ایجاد می‌کند. می‌خواهم که قصه مرا بشنوید.»

امامی افزود: «از بانک سرمایه خواهش می‌کنم ادله جدیدتر از کیفرخواست ارائه دهد که به عنوان مثال ردیابی مالی، معرفی من، واریز پیش‌پرداخت، وجود رسید یا دوربین‌های بانک یا هر مورد دیگری وجود دارد، به من ارائه دهد که من در تأسیس شرکت‌هایی که گفته شده‌است، نقش داشتم. برای من که می‌خواهم اموال شما را به تاراج ببرم، چه فرقی می‌کند گوشت بخرم، قیر بخرم یا فلان کار را کنم؟! من از شما می‌خواهم ذی‌نفعان مختلفی را که در این پرونده‌ها وجود دارند، بررسی کنید و ببینید آیا نباید ردی از محمد امامی، کارمندش و وابستگانش چه به صورت حضوری و چه به خریدی یا موارد دیگر وجود داشته‌باشد؟»

وی با بیان اینکه اگر ۱۸۰ هزار تن قیر را هم من می‌خریدم، باز هم جرمی نکردم، گفت: «اگر اسناد ۱۸۰ هزار تن را آوردید، من آن را قبول می‌کنم و دیگر بحثی در این باره نمی‌کنم. (اسناد در جلسات قبل از سوی نماینده دادستان رو شده‌بود) نماینده دادستان یک عکسی را در جلسات قبلی دادگاه نشان داده‌است که آن را به ما نشان ندادید و آن عکس در خبرگزاری‌ها منتشر شده‌است، عکس را فوکوس کردیم و یک عدد ۵۰ میلیون تومان و ۳۹ میلیون تومان را نشان می‌داد که به ما ربطی نداشت!»

ماجرای تاجگردون و مرعشی

متهم با بیان اینکه من رشته ام آی تی و تخصصم مدیریت شبکه بوده‌است، گفت: «من رب‌فروشی را دوست دارم، اما انجام ندادم. تلگرام من هم هک شده‌است. رئیس شعبه اسکان را حاضر کنید و از او بپرسید، مگر شما متهمان را از اسپانیا، آلمان و فرانسه نمی‌آورید؟»

قاضی خطاب به این متهم گفت: «من تشخیص می‌دهم چه کسی بیاید و در این‌باره که چه کسی و در چه زمانی بیاید هم درست عمل می‌کنیم و اینکه افراد با چه ردیف‌های اتهامی، در چه زمانی پاسخ دهند و زودتر بیایند به عهده ما است.»

امامی در نهایت تصریح کرد: «معرفِ حیدر آبادی (مدیرعامل سابق که در اسپانیا دستگیر شد) به غندالی، شخصی به نام محمد مرعشی بود. تاجگردون (نماینده عزل شده مجلس) هم دایی دلاویز نیست و من برای دلاویز پورشه نخریدم! اگر غندالی این همه رشوه از بنده می‌گرفت نیاز بود که من مدیران بانکی را بچینم و این همه لقمه را بپیچانم؟!»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار