توزیع ۹۰ هزار تن روغن جامد در استان اردبیل
کد خبر: 1024957
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IdZ
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: برای حل مشکل مردم در تأمین روغن نباتی جامد قرار شده ۹۰ هزار تن سهمیه خانوار‌ها و صنوف مورد نیاز تأمین و به مقصد استان بارگیری شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، رامین صادقی در جلسه تنظیم بازار در اردبیل، اظهار کرد: در روزهای گذشته گله‌مندی مردم را از کمبود روغن نباتی جامد در سطح بازار شاهد بودیم که گزارش‌های متعددی نیز به سامانه 124 ارائه شده بود.

وی تصریح کرد: به دنبال این نگرانی، با رایزنی انجام شده مقرر شد تا سهمیه استان اردبیل در بخش توزیع خانوار و همچنین صنوف مورد نیاز مورد توجه قرار گرفته و توسط مباشران تأمین و حمل بار به مقصد استان انجام شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: از طریق ذخایر استراتژیک و با هدف رفع نیاز مردم مقرر شده 50 هزار تن سهمیه روغن نباتی جامد به مقصد استان اردبیل تأمین و حمل شود که با انتخاب مباشر و معرفی آن در هفته آینده شاهد توزیع این روغن‌های جامد در بین مردم خواهیم بود.

صادقی به تقاضای برخی از صنوف نظیر شیرینی‌پزی‌ها برای تأمین روغن جامد مورد نیاز خاطر نشان کرد: ‌قرار شد 40 هزار تن نیز از طریق مباشر تأمین و به مقصد استان ارسال شود تا زمینه حل مشکلات واحدهای صنفی مختلف فراهم آید.

وی اضافه کرد:‌ قطعا کمبود برخی از کالاها در بازار مقطعی و به دلیل برخی سودجویی‌هاست که تلاش می‌کنیم در یک نظام توزیع مناسب تهیه و توزیع این اقلام را در استان شاهد باشیم.

صادقی در مورد گلایه مردم بابت فعالیت کوتاه مدت نانوایی‌ها و کمبود آرد در سطح بازار بیان کرد:‌ به هیچ وجه کمبودی در تأمین آرد مورد نیاز وجود ندارد و به اندازه کافی گندم ذخیره‌سازی شده است.

وی مشکل به وجود آمده اخیر را ناشی از برخی سودجویی‌ها در فروش و عرضه آرد خارج از شبکه اعلام کرد و ادامه داد: با برخورد جدی تعدادی از بانوایی‌ها که اقدام به این کار می‌کردند، مورد تنبیه قرار گرفته و سهمیه آنها به مقدار مورد نیاز کسر شده است.

صادقی اظهار کرد: در نقطه مقابل این اقدام سعی کردیم تا به سهمیه نانوایی‌های منصف و پرتلاش در سطح شهر اضافه کنیم و قطعا اگر مشکلی وجود داشته باشد، مردم می‌توانند از طریق سامانه 124 موضوع را اطلاع دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح‌ کرد: به هیچ وجه نانوایی‌ها حق پخت نان در یک ساعت مشخص را ندارند بلکه باید براساس ضوابط تعریف شده در طول روز و حتی شبانه تهیه و توزیع نان را انجام داده و از هرگونه تعطیلی واحد خودداری کنند.

صادقی گفت: عمده تخلفات نانوایی‌ها در سرکشی مکرر اکیپ تعزیرات،‌ سازمان صمت و مرکز بهداشت تخلفات مربوط به فروش خارج از شبکه،‌ کم فروشی و گرانفروشی بوده که قطعا با عوامل آن برخورد خواهد شد.

وی افزود: نانوایی‌های فعال در سطح شهر اردبیل به ویژه نانوایی‌های چند منظوره باید در ساعات مشخص و براساس ظرفیت تعیین شده تولید نان و عرضه آن را به مردم انجام دهند و از هرگونه اقدام خودسرانه در این زمینه پرهیز کنند.

صادقی نانوایی‌ها را به رعایت اصول بهداشتی فرا خواند و اضافه کرد: اگر نانوایی نتواند این اصول را رعایت کند، ‌قطعا مورد مواخذه و جریمه قرار خواهد گرفت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار