جدیدترین آمار کرونا در کشور یکشنبه ۴ آبان ۹۹
کد خبر: 1024521
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IWX
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
طبق آخرین آمار تاکنون ۴۲میلیون و ۹۴۶ هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند؛ کشور آمریکا در شب گذشته با افزایش ۸۰ هزار مبتلای جدید به مجموع ۸میلیون و ۸۲۷ هزار مبتلا رسید.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۴۲ میلیون و ۹۴۶ هزار و ۴۴۶ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و ۱۵۴ هزار و ۸۶۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳۱ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۱۱ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۸۰ هزار و ۹۷۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۸ میلیون و ۸۲۷ هزار و ۹۳۲ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۳۰ هزار و ۶۸ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۵۰ هزار و ۱۲۹ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۸۶۴ هزار و ۸۱۱ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۱۸ هزار و ۵۶۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۵ هزار و ۵۷۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۵ میلیون و ۳۸۱ هزار و ۲۲۴ نفر رسیده است؛ تاکنون ۱۵۶ هزار و ۹۲۶ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، اسپانیا، فرانسه، آرژانتین و کلمبیا نیز به‌ترتیب با یک‌میلیون و ۴۹۷ هزار و ۱۶۷، یک‌میلیون و ۱۱۰ هزار و ۳۷۲، یک‌میلیون و ۸۶ هزار و ۴۹۷، یک‌میلیون و ۸۱ هزار و ۳۳۶ و یک‌میلیون و ۷ هزار و ۷۱۱ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های مکزیک با ۸۸۶ هزار و ۸۰۰ نفر و پرو با ۸۸۶ هزار و ۲۱۴ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۷ میلیون و ۷۸ هزار و ۱۲۳، ۵ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۶۱۱ و ۴ میلیون و ۸۱۷ هزار و ۸۹۸ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را نشان می‌دهد:
 
 
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار