توزیع ۲۴۱۳ تن بذر اصلاح شده ی گندم و جو بین کشاورزان شهرستان مشهد
کد خبر: 1024019
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IOR
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۹
محسنی:
رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد گفت : ۲۴۱۳ تن بذر اصلاح شده ی گندم و جو آبی با عملکرد بالا و مقاوم به خشکی ،بین کشاورزان جهت کشت پاییزه سال جاری توزیع می شود .
رئیس تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی شهرستان مشهد با بیان اینکه سهمیه امسال گندم  و جو شهرستان به تفکیک ۱۸۴۳ تن گندم و ۳۷۰ تن جو میباشد افزود:توزیع بذر اصلاح شده در راستای افزایش عملکرد کشت پاییزه این محصولات تامین و در بین کشاورزان شهرستان توزیع میشود.
رئیس تولیدات گیاهی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۳۰۰تن بذر گندم حدود  ۵۷۰ تن بذر جو ( بیش از سهمیه ابلاغی سازمان ) از کل سهمیه ابلاغی بین کشاورزان منطقه توزیع شده است 
 افزود:این میزان تنها 60  درصد نیاز بذری گندم شهرستان و 30  درصد نیاز بذری جو شهرستان را پاسخگوست و مابقی نیز از بذور خودمصرفی سال گذشته استفاده میشود.
محمود عبدالهی افزود: نیاز است کشاورزان برای افزایش عملکرد در واحد سطح و جلوگیری از کاهش تولید از بذور بوجاری شده و ضدعفونی استفاده کنند و از مصرف سایر بذرها خودداری کنند.
وی استفاده از بذرهای اصلاح شده مقاوم به خشکی، عملکرد بالا و سازگار با اقلیم شهرستان را از جمله برنامه‌های اولویت دار سازمان جهاد کشاورزی استان عنوان کرد و گفت: بر این اساس نوع بذر گندم با نام های میهن ،پیشگام ، پیشتاز و اروم ونوع بذر جو با نام هایجلگه ، ریحان و یوسف که ارقام مناسب با شرایط اقلیمی شهرستان نیز هست بین متقاضیان شهرستان توزیع شده است.
عبدالهی با تشریح اینکه بذر از جمله عوامل تولید محصولات کشاورزی به شمار می رود که نقش مهمی در افزایش عملکرد و تولید در این بخش به همراه دارد افزود: نیاز است کشاورز برای افزایش تولید و درآمد اقتصادی محصولات در انتخاب بذر دقت کافی را داشته و استفاده از بذرهای اصلاح شده و مورد تایید سازمان تحقیقات کشاورزی را در دستور کار خود قرار دهند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار