توهم ترامپ درباره اولین تماس از ایران بعد از پیروزی ادامه دارد
کد خبر: 1024005
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IOD
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۰
رئیس‌جمهور امریکا هنوز از ماندن خودش در کاخ سفید مطمئن نیست، اما تجمع انتخاباتی نیست که در آن سخنرانی کند و در مورد ایران عقده‌گشایی نکند. دونالد ترامپ بار دیگر مدعی شد که اولین کشوری که بعد از پیروزی او در انتخابات با او تماس می‌گیرد، ایران خواهد بود.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش فارس، ترامپ در ادامه تجمعات انتخاباتی خود این بار در کارسون‌سیتی ایالت نوادا گفت که «اگر من [در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳ آبان امریکا]برنده شوم، اولین تماسی که با من گرفته می‌شود، از ایران خواهد بود. اقتصاد آن‌ها فاجعه است، تولید ناخالص داخلی آن‌ها ۲۷ درصد کاهش یافته است. من قبلاً اصلاً چنین چیزی را نشنیده بودم، این فاجعه است.»

ترامپ در ادامه توهم‌پردازی خود افزود: آن‌ها [ایرانی‌ها با من]تماس خواهند گرفت. من نمی‌خواهم که وضعیت آن‌ها اینطور باشد و می‌خواهم که یک کشور عالی داشته باشند، موضوع خیلی ساده است و آن اینکه آن‌ها سلاح هسته‌ای نمی‌توانند داشته باشند. اگر آن‌ها خواهان یک توافق خوب باشند ما با هم می‌نشینیم و یک توافق خوب خواهیم کرد.»

رئیس‌جمهور امریکا در این تجمع انتخاباتی باز هم از اقدام تروریستی در به شهادت رساندن سردار سپهبد قاسم سلیمانی تمجید و اظهارات سخیفی علیه شهید سلیمانی مطرح کرد.

او سپس به تمجید از عملکرد غیرقانونی دولتش در خروج از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ موسوم به برجام پرداخت و این توافق را «فاجعه‌بار» خواند. ادعای تازه رئیس‌جمهور امریکا در شرایطی مطرح شده که او طی هفته‌های اخیر بار‌ها مدعی شده که ایران منتظر انتخابات ریاست جمهوری است و بعد از آن با امریکا توافق خواهد کرد. او حتی مدعی شده که ایران ظرف سه هفته با او توافق خواهد کرد.

ترامپ در ادامه طبق معمول رقیب دموکرات خود را مورد حمله قرار داد و از هوادارانش خواست در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر (۱۳ آبان) به او رأی بدهند تا جو (بایدن) خواب‌آلود رئیس‌جمهور نشود.

وی تأکید کرد جو بایدن «سیاستمداری فاسد» است و گفت که بایدن همیشه «یک سیاستمدار فاسد بوده است و خانواده بایدن یک شرکت مجرم بوده‌اند.» ترامپ بار‌ها در این سخنرانی به هوادارانش گفت که او تنها شانس آن‌ها برای مقابله با سیاستمداران فاسد، رسانه‌های جعلی و شرکت‌ها و کارتل‌های فاسد اقتصادی است.

ترامپ در بخش دیگری از این سخنرانی با اشاره به شعار انتخاباتی ۲۰۱۶ خود گفت: وقتی من گفتم که خواهان خشکاندن فساد در واشنگتن‌دی‌سی هستم، نمی‌دانستم فساد تا این حد عمیق است.

ترامپ سپس به اعتراضات سراسری در امریکا بعد از قتل نژادپرستانه «جورج فلوید» در مینیاپولیس اشاره کرد و معترضان را «هرج و مرج‌طلب» خواند و از دموکرات‌ها به دلیل حمایت از آنها، حامیان آشوب و «چپ‌های تندرو» خواند.

بحران سلاح بعد از انتخابات

نتایج یک مطالعه جدید دانشگاه کالیفرنیا حاکی است که در پنج ماهه نخست شیوع کووید – ۱۹ در امریکا، هزاران نفر از ساکنان ایالت کالیفرنیا برای محافظت از جان و مال خود در برابر ناامنی‌ها و ناآرامی‌ها، سرکوب معترضان از سوی نیرو‌های دولت و ازهم پاشیدگی اجتماعی ناشی از بحران بهداشت و سلامت، اسلحه جدید خریده‌اند.

یافته‌های این تحقیق حاکی است که تا اواسط ماه ژوئیه (اواخر تیرماه) این بیماری همه‌گیر به عنوان عاملی برای خرید ۱۱۰ هزار قبضه سلاح گرم جدید در ایالت کالیفرنیا شناخته شده است. اکثریت این خرید‌ها (۵۷ درصد) به افرادی اختصاص داشته است که قبلاً مالک دست‌کم یک قبضه سلاح بوده‌اند، اما ۴۳ درصد باقی مانده مختص افرادی است که قبلاً سلاح گرم نداشته‌اند. این مطالعه نشان داد که کرونا به پیدایش ۴۷ هزار و ۳۰۰ خانوار جدید مالک اسلحه در ایالت کالیفرنیا کمک کرده است.

محققان دلیل روی آوردن مردم به سلاح را یک بحران بالقوه جدی در زمینه اعتماد دانستند، به طوری که ۷۶ درصد از خریداران سلاح با استناد به همه‌گیری کرونا گفتند که بابت بی‌قانونی در کشور نگرانند.

بیش از نیمی از پرسش‌شوندگان (۵۶ درصد) نیز بابت آزادی زندانیان در نتیجه شیوع کرونا ابراز نگرانی کردند. به علاوه، ۴۹ درصد از احتمال زیاده‌روی دولت و ۳۸ درصد از فروپاشی دولت به ترس و وحشت افتادند.

«دانیل وبستر» کارشناسان پیشگیری از آسیب دانشگاه جان هاپکینز پیدایش خانوار‌های جدید مالک سلاح را مسئله‌ای شگفت‌آور و نگران‌کننده خواند. به گزارش اشپیگل این روز‌ها برخی از طرفداران متعصب ترامپ گروه‌های مسلح تشکیل می‌دهند و آشکارا از بروز جنگ داخلی، در صورت شکست ترامپ، سخن می‌گویند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار