استراتژی امریکایی‌ها تهدید و فشار «مادون جنگ» است
کد خبر: 1023972
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004INg
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۰
رئیس قرارگاه پدافند غیرعامل:
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تهدیدات هیبریدی یا ترکیبی را استراتژی جدید دشمن دانست و گفت: امروز دیگر تهدیدات تک بعدی نیست و ترکیبی از عوامل است، این تهدیدات حوزه‌های اقتصادی، سایبری و سیاسی را در بر می‌گیرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور روز گذشته در نشست خبری که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برگزار شد، با بیان اینکه وظیفه سازمان پدافند غیرعامل ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌ها برای توسعه و ایمنی زیرساخت‌ها است، افزود: پدافند غیرعامل مکمل اقدامات نیرو‌های مسلح است و ما امروز پدافند هوشمند و ترکیبی را دنبال می‌کنیم. سردار جلالی با اشاره به تهدیدات جدید، تأکید کرد: تهدیدات انسان ساخت و مقابله با اثرات آن وظیفه سازمان پدافند غیرعامل کشور است، امروز تهدیدات با ۱۰ سال پیش بسیار تفاوت پیدا کرده است. این تهدیدات پویا و سیال هستند. تهدیدات در حوزه انسان ساخت روزانه و سالانه تغییر پیدا می‌کند.

وی گفت: قدرت کشور ما بسیار افزایش یافته به همین دلیل دیگر با تهدید نظامی روبه‌رو نیستیم، ورود به لایه نظامی خط قرمز امریکایی‌ها است، اما در زمانی که ما پایگاه «عین الاسد» را هدف قرار دادیم آن‌ها به دلیل اینکه احتمال رفتن به سوی جنگ را می‌دادند پاسخ ندادند، زیرا استراتژی امریکایی‌ها تهدید و فشار «مادون جنگ» است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تهدیدات هیبریدی یا ترکیبی را استراتژی جدید دشمن دانست و گفت: امروز دیگر تهدیدات تک بعدی نیست و ترکیبی از عوامل است، این تهدیدات حوزه‌های اقتصادی، سایبری و سیاسی را در بر می‌گیرد.

سردار جلالی اظهار داشت: امروز امریکایی‌ها از دلار که یک مؤلفه قدرت برای آن‌ها است به عنوان یک ابزار و عامل برای فشار آوردن به کشور‌ها استفاده می‌کنند، پس ما باید از وابستگی اقتصادمان به دلار بکاهیم تا در این جنگ کمتر آسیب ببینیم. وی هوشمند سازی را یکی دیگر از تهدیدات روز دانست و گفت: امروز با پدیده شهر‌های هوشمند روبه‌رو هستیم که همه چیز الکترونیک و سایبری شده و طبیعتاً می‌تواند مورد نفوذ دشمنان قرار گیرد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه امروز ما با جنگ زیر ساخت‌ها روبه‌رو هستیم، تأکید کرد: زیرا دشمنان با زدن زیر ساخت‌ها تلاش می‌کنند مردم را به میدان آورده و آن‌ها را علیه دولت‌ها به کار گیرند، امروز اکثر تهدیدات دشمنان مؤثر بر مردم و مردم محور است تا از این طریق فشار بر مردم را فزایش دهند، به نوعی که قطع برق و اینترنت می‌تواند موجب نارضایتی مردم و تهدیدات امنیتی شود.

سردار جلالی با اشاره به حملات سایبری دشمنان، گفت: این عرصه طیف وسیعی از تهدیدات و اقدامات را در بر می‌گیرد که سطح کم عرض آن شاید به حدود ۳۰ هزار تهدید روزانه برسد که ما سیستمی را برای مقابله با این تهدیدات طراحی کرده‌ایم که خودکار به آن‌ها پاسخ می‌دهد، در سطح متوسط نیز تهدیداتی وجود دارد که حوادث اخیر بندر شهید رجایی و مس سرچشمه از جمله این تهدیدات است که تهدیدی برای ما ندارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار