دولت نه‌تن‌ها یک ریال هم کسری بودجه ندارد بلکه درآمد مازاد هم دارد
کد خبر: 1023878
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IMA
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۲
حاجی بابایی:
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه ماده واحده بودجه سالجاری دولت ۵۷۰ هزار میلیارد تومان خاطرنشان کرد: دولت نه‌تن‌ها یک ریال هم کسری بودجه ندارد بلکه درآمد مازاد هم دارد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در برنامه پایش با بیان اینکه گرانی‌ها یک روزه به وجود نیامده است، اظهار داشت: این گرانی‌ها زیرساخت‌هایی دارد و پیشانی برنامه‌ریزی برای تورم و رفع مشکلات آن بایستی از دولت شروع شود.

وی افزود: وقتی موضوع گرانی‌ها و قیمت‌گذاری‌ها مطرح می‌شود اگر مجلس ورود کند و مصوبه‌ای را داشته باشد ممکن است دولت ادعا کند که همه آنچه را من برنامه‌ریزی کرده بودم با مصوبه مجلس به هم خورده است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: نبایستی مجلس دست دولت را روی کاری ببندد این در حالی است که در شرایط فعلی ما درگیر جنگ اقتصادی هستیم، ولی برنامه مجلس آن است که هر نوع کمکی که دولت بخواهد برای آنکه بر تورم و گرانی فائق آید انجام دهد.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه گرانی یک روزه به وجود نیامده است، گفت: پیشانی مبارزه با گرانی برعهده دولت است این در حالی است که مجلس برای نظام و مردم، مراعات دولت را می‌کند.

وی گفت: مجلس طرح‌هایی را در نظر دارد تا در کوتاه‌مدت قسمتی از مشکلات مردم را حل کند که می‌توانم به طرح تأمین کالا‌های اساسی اشاره کنم که هم‌اکنون در حال طی مراحل نهایی آن هستیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: بر همین اساس بنا داریم به ۶۰ میلیون نفر در کشور کمک کنیم که تا آخر اسفندماه حداقل دغدغه گوشت، روغن، برنج و ... که در زمره کالا‌های اساسی است نداشته باشند. این در حالی است که ۲۰ میلیون نفر از این افراد که شامل سه دهک پایین جامعه بوده و مشکلات اساسی دارند را حل کنیم.

حاجی بابایی گفت: مجلس فقط برای نظام و مردم، مراعات دولت را می‌کند این در حالی است که در بودجه سال ۹۹ دولت بر اساس قانون عمل نکرده است. ضمن اینکه برخی اوقات از قانون عبور شده تا دولت سرپای خود بایستد.

وی با بیان اینکه ماده واحده بودجه سالجاری دولت ۵۷۰ هزار میلیارد تومان خاطرنشان کرد: دولت نه‌تن‌ها یک ریال هم کسری بودجه ندارد بلکه درآمد مازاد هم دارد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار