اقتدار و هوشمندی پلیس در راستای خدمت صادقانه
کد خبر: 1023701
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IJJ
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۰
سردار حسین رحیمی
در تمامی کشور‌های جهان، به روز رسانی نیرو‌های پلیس آن کشور چه از نظر اطلاعات و چه از نظر نوع عملکرد و تجهیزات امری مهم در جهت تأمین هر چه بهتر نیاز‌های امنیتی شهروندان آن کشور به حساب آمده و نبود این امکانات و اطلاعات، مشکلات عدیده‌ای را در نظم و آرامش جامعه پدید می‌آورد. این امر از آن جهت اهمیت دو چندان می‌یابد که همیشه جامعه با دانش روز و اطلاعات، به روز رسانی شده حرکت کرده و لازم است تا نیرو‌های تأمین کننده نظم و امنیت کشور از این حرکت پر شتاب و رو به رشد عقب نمانده و حتی جلوتر از آن حرکت کنند تا بتوانند اشرافی کامل و جامع نسبت به شکاف‌های امنیتی جامعه خود و مشکلات آن داشته و پاسخگوی نیاز‌های شهروندان خود باشند.

اما تنها عنصر هوشمندسازی و به روز رسانی امکانات پلیس به تنهایی کافی نبوده و نمی‌تواند نیاز‌های امنیتی درون مرزی را تأمین کند. بر این اساس باید نحوه و نوع استفاده از امکانات و اطلاعات نیز جزء مهمی از برنامه‌ها و دستورالعمل‌های پلیس باشد و در عین حال این برنامه‌ها در چارچوب الگویی رفتاری برای سایر رده‌ها و قسمت‌ها درون سازمان تعریف گشته و آموزش‌های لازم در رابطه با آن به نیرو‌ها داده شود.

در میهن اسلامی ما اصل و اساس الگوی رفتاری برای نیرو‌های خدوم پلیس براساس آموزه‌های دینی و ملی بنا نهاده شده‌است که با توجه به این آموزه‌ها اقتدار و ابهت در کنار رأفت و بردباری، نقش اساسی را در رفتار پلیس و تصمیماتی که توسط این نیرو اتخاذ می‌شود، ایفا می‌کند.

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران توانایی و قابلیت آن را دارد تا در کنار برخورد قاطع و سخت خود با مجرمان، قانون گریزان و هنجارشکنان جامعه با ایثار، شفقت و صبر و بردباری به مردم شریف کشور خود خدماتی بی‌منت ارائه دهد و با تأمین امنیت و آرامش جامعه، قوت قلبی برای مردم بوده تا در سایه این امنیت و آرامش به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند. خدمتگزاران مردم در نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اخلاق و منش مثال زدنی خود که برگرفته از تعالیم ناب اسلامی و سیره اهل بیت عصمت و طهارت است، تمامی امکانات خود را به مرور زمان و متناسب با نیاز‌های امنیتی جامعه به روزرسانی کرده و در کنار اشراف اطلاعاتی دقیق به معضلات و مشکلاتی که امنیت و آرامش شهروندان را به خطر می‌اندازند، از ابزار و لوازم مطابق با دانش و فناوری روز استفاده کرده و همچنین سیاست‌های رفتاری خود در مواجهه با جرم و بزهکاری را متناسب با شرایط جامعه و نیاز آن تطبیق می‌دهد. بدین ترتیب نه تنها خواسته‌ها و انتظارات اساسی جامعه در حوزه امنیت را شناسایی کرده و در جهت رفع دغدغه‌های شهروندان خود گام بر می‌دارند، بلکه در اقدامات خود اصل پیشگیری از وقوع جرم و غافلگیری مجرمین و بزهکاران را سر لوحه کار خود قرار می‌دهند.

در مجموع پلیس جمهوری اسلامی ایران تمامی امکانات و ظرفیت‌های خود را در مسیر خدمت بی‌منت به جامعه و مردم کشورش هدایت می‌کند و جز برای رضایت الهی و ارتقای امنیت و ثبات داخلی کشور قدم بر نخواهد داشت و این خود صادقانه‌ترین خدمتی است که می‌توان از نیروی انتظامی یک کشور شاهد بود.

*رئیس پلیس پا‌یتخت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار