ضربه‌های ناتمام مدیریتی
کد خبر: 1023668
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IIm
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
چهره متفاوت پرسپولیس از نیمه نهایی تا فینال
حضور برای دومین بار در فینال لیگ قهرمانان آسیا طی سه سال موفقیت بزرگی برای قهرمان متوالی چهار دوره رقابت‌های لیگ برتر ایران است. با این وجود تغییرات متعدد در کادر مدیریتی و فنی باشگاه حالا دارد به ترکیب تیم هم سرایت می‌کند. به طوریکه با نگاهی کوتاه به ترکیب پرسپولیس از فینال با کاشیما تا فینال ۲۰۲۰ به وضوح نشان می‌دهد که پرسپولیس دیگر آن تیم با ثبات قبلی نیست. هرچند که این تغییرات تا به امروز برای سرخپوشان نتیجه منفی در پی نداشته، اما باید دید در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم ضرری به دنبال نخواهد داشت؟
دنیا حیدری
ادامه مسیر موفقیت
یحیی توانست میراث برانکو و کالدرون را به خوبی حفظ کند و نوار موفقیت‌های پرسپولیس پاره نشد و سرخپوشان علاوه بر کسب چهارمین جام در رقابت‌های لیگ برتر بار دیگر به فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز راه یافتند. آٔنهم با ارائه بازی‌هایی زیبا ٬ قابل قبول و صد البته با شایستگی تمام. اما حضور در فینال پایان کار نیست و پرسپولیس هنوز یک بازی برای رسیدن به موفقیتی دیگر در پیش دارد. دیداری حساس و حیاتی که می‌تواند راه نیمه تمام برانکو را با یحیی به سرانجام برساند. هرچند که رسیدن قله موفقیت کار چندان ساده‌ای هم نیست. خصوصا که اتفاقات اخیر نشان میدهد که پرسپولیس با ترکیبی متفاوت در فینال ظاهر خواهد شد. نه ترکیبی متفاوت با آخرین حضور سرخپوشان در فینال لیگ قهرمانان؛ که متفاوت از آخرین حضور آن‌ها در همین مسابقات فصل جاری!

فینال سخت
موفقیت پرسپولیس در لیگ قهرمانان کار یحیی و شاگردانش را در فینال سخت‌تر خواهد کرد. چرا که حریف شرق آسیایی که قرار است برابر سرخپوشان ایران قرار گیرد برای آنکه قربانی بعدی نماینده غرب آسیا در این رقابت‌ها نباشد بدون تردید پرسپولیس را زیر ذره بین می‌گذارد برای تحلیل. هرچند که با توجه به اتفاقات چند روز گذشته وضعیت پرسپولیس در فینال برای خود یحیی هم مبهم است. چه برسد به حریفی که از شرق آسیا قرار است مقابل سرخپوشان صف آرایی کند.

وضعیت مبهم پرسپولیس
پرسپولیس برای فینال لیگ قهرمانان آسیا وحید امیری را به دلیل دو کارته بودن و احسان پهلوان را به دلیل اخراج شدن در بازی نیمه نهایی به همراه ندارد. پهلوان اگر چه بازیکن تازه وارد سرخپوشان است، اما در چند بازی قبلی عملکرد خوبی داشته. وحید امیری، اما بدون شک یکی از مهره‌های تاثیر گذار و اصلی ترکیب پرسپولیس است آچار فرانسه یحیی که حالا به دلیل محرومیت دست سرمربی تیم را در پوست گردو گذاشته. به جمع محرومان پرسپولیس که باید دید AFC آن‌ها را برای حضور در فینال می‌بخشد یا نه ٬ باید آل کثیر را هم اضافه کرد که طی مدتی کوتاه به یکی از مهره‌های تاثیر گذار تیم تبدیل شد، اما با اتهامی نادرست با محرومیتی شش ماهه مواجه شد که البته پرسپولیس چند روزی وقت دارد برای ارائه مدرک و دفاعیات برای تبرئه او. اما علاوه بر این سه مهره٬ پرسپولیس با وضعیتی مبهم در خصوص دو مهره تاثیر گذار دیگر نیز رو به رو است. شجاع خلیل زاده مهره مستحکم خط دفاعی و بشار رسن عراقی که در اوج آمادگی به سر می‌برد و یکی از بهترین‌های پرسپولیس است، اما امکان دارد که هر دوی آن‌ها تا قبل از برگزاری فینال به واسطه پیشنهاد خارجی از جمع سرخپوشان جدا شوند.

اشتباه بزرگ
درخشش در مسیر مرحله گروهی تا فینال نشان داد که مسئولان باشگاه پرسپولیس اشتباه بسیاری کردند که سر ناسازگاری با شجاع خلیل زاده گذاشتند و حاضر به راضی کردن او قبل از اعزام به قطر نشدند. این را می‌توان از بیانیه باشگاه برای به دست آوردن دل شجاع دریافت که بعد از رسیدن پیشنهاد قطری‌ها کاسه چه کنم چه کنم دست گرفته و یادش افتاده به تعریف و تمجید از مدافع همه فن حریف تیمش و تاکید کردن به این مسئله که خلیل زاده وفاداری خود را ثابت کرده و همراه تیم خواهد ماند و خواسته زیادی هم ندارد. این حرفها، اما قبل از اعزام پرسپولیس به لیگ قهرمانان آسیا باید زده می‌شد تا امروز دست و دل پرسپولیس بابت از دست دادن یکی دیگر از مهره‌های تاثیر گذار و با ارزشش نلرزد و در نماند که آیا می‌تواند شجاع را برای حضور در فینال و فصل جدید به همراه داشته باشد یا.

ساز جدایی بشار
بشار هم البته ساز جدایی کوک کرده. این بازیکن عراقی هم که در طول فصل گذشته نیز به مانند سال‌های قبل مشکلات زیادی را برای دریافت مطالباتش به جان خریده بود٬ حالا با رسیدن پیشنهادی جذاب از سوی قطری‌ها قصد جدایی از جمع سرخپوشان را دارد. هرچند که پر واضح است سرپرست باشگاه با این تصمیم به هیچ عنوان موافق نیست و این را می‌توان از مصاحبه‌های دم به دقیقه این روز‌های رسول پناه دریافت. جالب اینکه سرپرست باشگاه مدام از داشتن قرارداد با بشار دم می‌زند و این را برگ برنده باشگه می‌داند در مقابل پیشنهاد چرب قطری ها. اما او هرگز به این مسئله اشاره نمی‌کند که بشار رسن در قرارداد جدید خود با پرسپولیس بندی دارد که در نیم‌فصل با داشتن پیشنهاد خارجی می‌تواند با پرداخت ۲۵۰ هزار یورو از جمع سرخپوشان جدا شود و در واقع رسول پناه نیز با آگاهی از همین مسئله است که سعی دارد تا حداقل استفاده را از جدایی بشار ببرد و اگر نمی‌تواند او را برای فصل آینده داشته باشد حداقل پول بیشتری از این انتقال به جیب بزند.

راهی برای درآمد زایی
باشگاه پرسپولیس در نظر دارد تا داستان بشار را هم همانند ماجرای بیرانوند پیش ببرد. یعنی او نیز مانند علیرضا بیرانوند اکنون قرارداد سه ساله خود با تیم القطر را امضا کند، ولی در نیم‌فصل از جمع سرخپوشان جدا شود و به این تیم قطری بپیوندد. به این ترتیب پرسپولیس تا نیم فصل و همچنین در فینال لیگ قهرمانان می‌تواند بشار را در ترکیب داشته باشد و بعد از آن نیز به واسطه امضای قرارداد جدید٬ درآمد بیشتری از این انتقال گیر باشگاه می‌آید. البته این درحالی است که اولا بشار به ادامه حضور در پرسپولیس رضایت ندهد و دوما با پیشنهاد رسول پناه در خصوص عقد قرارداد جدید موافقت کند. البته سرپرست پرسپولیس راه دیگری را هم بلد است. همان راهی که در خصوص برانکو نیز در پیش گرفت (شکایت). او طی روز‌های اخیر در این خصوص هم صحبت‌هایی را مطرح کرده مدعی شده که از قطری‌ها به فیفا عارض خواهد شد و باشگاه بیانیه‌ای هم در این راستا منتشر کرد «با توجه به وصول گزارش‌هایی مبنی بر مذاکره یک باشگاه قطری با بشار رسن، هافبک عراقی تیم، اعلام می‌داریم این بازیکن تحت قرارداد رسمی و معتبر با باشگاه پرسپولیس است و هرگونه مذاکره، اغوا یا توافق با او خلاف قوانین و مقررات فیفا و در تناقض آشکار با حقوق قانونی پرسپولیس است.»

چهر‌ه های متفاوت
از ترکیب پرسپولیس در فینال دو سال قبل ٬ علیرضا بیرانوند، علی علیپور، شایان مصلح، گادوین منشا و آدام همتی از جمع سرخپوشان جدا شده اند، اما از ترکیب پرسپولیس در نیمه نهایی تا فینال نیز تیم یحیی بدون حضور قطعی وحید امیری و احسان پهلوان و عدم حضور احتمالی آل کثیر٬ بشار و شجاع باید مقابل آخرین حریف خود در این فصل از رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا حضور یابد. مگر آنکه مدیریت باشگاه چیزی جز شعار دادن بلد باشد و بتواند به رغم همیشه که هرچه می‌گوید برعکس آن اتفاق می‌افتد کاری برای تبرئه آل کثیر و ادامه حضور بشار و شجاع در ترکیب سرخپوشان حداقل تا نیم فصل انجام دهد! وگرنه یحیی با تیمی که نه فقط برای حریف که حتی برای هواداران و خودش هم تازگی دارد راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد. ترکیبی متفاوت که می‌تواند کار او را در ادامه مسیر موفقیت آمیزی که در پیش گرفته سخت‌تر از حد تصور کند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار