روش‌های پیشنهادی برای دور برگشت لیگ برتر
کد خبر: 1023462
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IFS
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵
رئیس فدراسیون والیبال، روش‌های پیشنهادی برای ادامه دور برگشت و مرحله نهایی لیگ برتر مردان را به باشگاه‌ها اعلام کرد تا روشی که بیش‌ترین رای را به دست آورد، برای دور برگشت این مسابقات مدنظر قرار گیرد.
به گزارش جوان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، در ابتدای نامه محمدرضا داورزنی به مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر آمده است: همان‌گونه که مستحضرید در فرهنگ اسلامی، ورزش وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف عالیه روحانی و معنوی است و بر همین مبنا، تلاش برای حفظ سلامت جسمانی جامعه مخاطب یکی از سر فصل‌های اصلی این فدراسیون است.

در ادامه این نامه تاکید شده است: باید پذیرفت که ویروس کووید ۱۹ همواره جزیی از زندگی‌ما قرار خواهد گرفت و هوشمندانه آن را مدیریت کرد. با شیوع موج سوم این ویروس و تلاش برای رهایی سریع‌تر از آن، ضمن ادامه برگزاری دور رفت لیگ برتر والیبال مردان جام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی طبق روال سابق (از هفته هشتم در تاریخ هفتم آبان‌ماه)، بنا بر پیشنهاد کمیته برگزاری رویداد‌ها در نظر است پس از نظرسنجی و احصای نتایج بر مبنای اصل خرد جمعی، بر اساس یکی از روش‌های ذیل مسابقات دور برگشت لیگ برتر برگزار گردد:

*روش اول:

الف) ۱۴ تیم به شکل غیرمتمرکز در مرحله برگشت لیگ برتر در شهر تیم میزبان مسابقه خواهند داشت در این مرحله، ۹۱ مسابقه انجام خواهد شد.

ب) مقام‌های اول تا ششم یا اول تا هشتم به مرحله نهایی صعود می‌کنند و به شکل متمرکز در سالن دوازده هزار نفری آزادی تهران در یک جدول دوره‌ای به رقابت می‌پردازند.

*روش دوم:

ادامه بازی‌ها به روش جاری و سنوات گذشته و برگزاری مرحله نهایی به شکل پلی‌آف با صعود ۸ تیم برتر.

*روش سوم:

الف) تیم‌ها در دو گروه بر اساس کسب رنکینگ دور رفت سیدبندی می‌شوند.

ب) مسابقات در دو گروه به شکل دوره‌ای برگزار می‌گردد.

ج) از هر گروه ۴ تیم برتر به مرحله نهایی صعود می‌کنند.

د) تیم اول گروه A با تیم چهارم گروه B

تیم اول گروه B با تیم چهارم گروه A

تیم دوم گروه A با تیم سوم گروه B

تیم دوم گروه B با تیم سوم گروه A

هـ) برنده چهار تیم مرحله‌ی نیمه‌نهایی به جمع چهارم تیم برتر صعود می‌کنند و به شکل ضربدری برای تعیین تیم‌های فینالیست مسابقه خواهند داد.

و) تیم‌های بازنده مرحله نیمه‌نهایی نیز برای کسب عناوین پنجم تا هشتم رقابت خواهند داشت.

در پایان این نامه به مدیران باشگاه‌های لیگ برتری تا روز دوشنبه ۲۸ مهر فرصت داده شده که نظرات خود را به صورت مکتوب اعلام کنند و تاکید شده که روشی برای برگزاری دور برگشت مسابقات انتخاب خواهد شد که بیش‌ترین رای را اخذ کرده باشد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار