دلیل انتصابات جدید شهرداری معلوم نیست!
کد خبر: 1023349
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004IDd
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
محسن هاشمی:
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهردار تهران راهبرد مشخصی برای تغییر مدیران ندارد، گفت: معلوم نیست انتصابات جدید در شهرداری به چه دلیلی انجام گرفته است.
سرویس جامعه جوان آنلاین: محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن دیروز شورای شهر درباره جلسه هم‌اندیشی صبح امروز (دیروز) با پیروز حناچی شهردار پایتخت، اظهار داشت: این جلسه از ساعت ۷:۳۰ آغاز شد و حدود دو ساعت به طول انجامید. بحث‌های مختلفی اعضای شورای شهر مطرح کردند که مسئله درآمد شهرداری، خارج کردن تصمیمات از تمرکز در ستاد و انتصابات از جمله مباحث مورد نظر بود.

وی افزود: شهردار تهران در مواردی پاسخ سؤالات را داد و مشکلات را قبول کرد و قرار شد برخی اصلاحات انجام گیرد. رئیس شورای شهر تهران گفت: بر اساس بخشنامه‌ای از سوی دولت افزایش بیشتر از ۲۵ درصد نرخ کرایه‌ها امکانپذیر نیست و از طرفی سازمان تعزیرات هم بر این مسئله حساس است و اگر این اقدام را انجام دهیم، امکان دارد در هیئت تطبیق فرمانداری آن را رد کنند، البته ما می‌توانیم بگوییم، چون قانون نیست و مصوبه دولت بوده از آن تمکین نمی‌کنیم.

رئیس شورای شهر تهران گفت: این مسئله مدنظرمان است که افزایش نرخ حمل و نقل عمومی مشکلات این ناوگان را حل نمی‌کند و حداقل ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان از این طریق تأمین می‌شود، در حالی که حداقل ۲۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم و از طرفی نیز افزایش دوباره نرخ‌ها بازتاب بدی در جامعه خواهد گذاشت. هاشمی گفت: به دنبال پیشنهاد جدید بودیم و قرار است از دولت مجدانه خواسته شود یارانه حمل و نقل عمومی تأمین شود. وی درباره بسته محرک اقتصادی در شهرداری تهران گفت: اینکه تاکنون توانسته‌ایم حقوق‌ها را در شهرداری پرداخت کنیم به دلیل اثرگذاری این بسته بوده است ولی به طور کل ما در تأمین بودجه غیرنقد مشکل داریم و ۱۰ هزار میلیارد تومانی که باید از این محل تأمین می‌شد، محقق نشده است. رئیس شورای شهر تهران گفت: برخی از اعضای شورای شهر معتقدند، چون اختیارات به مناطق داده نمی‌شود، دست مدیران شهرداری در تحقق بودجه غیرنقد بسته است ولی از طرفی باید توجه داشت که سازمان‌های بازرسی و نظارتی نیز این روز‌ها بسیار حساس هستند و مدیران نگران هستند که باید بابت جسارت‌هایشان جواب پس بدهند. هاشمی تصریح کرد: همچنین قیمت‌ها بسیار متغیر شده است و زمانی که یک کارشناس قیمت‌گذاری انجام می‌دهد، مدتی بعد و حتی یک ساعت پس از آن نرخ تغییر می‌کند، به نظرم اکنون مدیران باید بر اساس خرد جمعی کار را پیش ببرند. وی درباره انتصابات اخیر در شهرداری تهران گفت: همه اعضای شورا می‌دانند که انتصابات جزو اختیارات شهردار است ولی از آنجایی که از همان اول اعلام کرده بودیم همه ما یک گروه یکسان هستیم و به نوعی توافق نانوشته داشتیم، انتظار بود شهردار به خصوص در انتصاب رؤسا و مدیران درجه یک اطلاعات را قبل از آن به اعضای شورا برساند و نظرات‌شان را جویا شود. رئیس شورای شهر تهران گفت: سرعت عمل شهرداری در انتصابات جدید زیاد بوده و اعضای شورای شهر از نگاه دوگانه شهردار به برخی مدیران انتقاد دارند چراکه برخی مدیران بازنشسته تغییر نکردند و در مورد برخی برعکس بوده است.

وی بیان داشت: مدیری که تازه در یک منطقه اشراف پیدا کرده نباید به بهانه اینکه مدیر خوبی است به منطقه دیگر منتقل شود، باید بررسی شود تغییرات چقدر به نفع شهرداری است. هاشمی تصریح کرد: ما به دنبال تغییر نیستیم و معلوم هم نیست این تغییرات در سال آخر به چه دلیل انجام گرفته و به نظر می‌رسد شهرداری راهبرد مشخص برای تغییر مدیران نداشته است، البته حناچی در جلسه هم‌اندیشی به انتقاد شورای شهری‌ها پاسخ داد ولی به دلیل کمبود وقت مشخص نشد که آیا اعضا از صحبت‌های پیروز حناچی قانع شدند یا هنوز به دنبال سؤال هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار