فرهنگ وقف تحقق بخش عدالت اجتماعی است
کد خبر: 1022823
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004I59
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی فرهنگ وقف را باعث تحقق عدالت اجتماعی در جامعه اسلامی دانست و گفت: وقف فاصله طبقاتی را کاهش می‌دهد.
سرویس شهرستان های جوان آنلاین:حجت‌الاسلام عظیم آسوده ظهر امروز در نشست برنامه‌ریزی هفته وقف که در ادراه کل اوقاف خراسان شمالی برگزار شد، با اشاره به در پیش بودن روز وقف، به تبیین برکات این صدقه جاریه پرداخت و اظهار کرد: احساس مسئولیت و تعهد اجتماعی به‌عنوان یکی از ابزارهای تربیتی در عمل به فرهنگ وقف متبلور است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی ادامه داد: وقف علاوه بر اینکه نشان از اوج مسئولیت‌پذیری نسبت به دیگران است، زمینه مسئولیت‌پذیر شدن دیگر افراد جامعه را نیز فراهم می‌کند.

وی با بیان اینکه وقف تحقق‌بخش عدالت اجتماعی اسلامی است، افزود: برکت عظیم دیگری که در سنت و فرهنگ متعالی وقف نهفته است، تحقق عدالت اجتماعی، رفع فقر و از بین بردن فاصله طبقاتی می‌باشد.

حجت‌الاسلام آسوده گفت: وقف با دو کارکرد عمده توزیع و تعمیم ثروت در جامعه و جلوگیری از تمرکز ثروت در دست گروهی معدود، ابزاری مناسب در راه تحقق عدالت اجتماعی به شمار می‌آید.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی تصریح کرد: در وقف وقتی ثروتمندان برخی اموال خود را وقف کنند و منافع آن میان فقیران و مستمندان توزیع شود، ثروت‌ها به همه افراد می‌رسد و فاصله طبقاتی تقلیل می‌یابد.

وی با بیان اینکه وقف یکی از راه‌های کنترل تراکم ثروت به شمار می‌آید، اضافه کرد: انباشته شدن ثروت در دست فرد، قشر یا طبقه‌ای خاص، یکی از محوری‌ترین عوامل به زوال و انحطاط جوامع است، زیرا این کار مانع توزیع عادلانه سرمایه و امکانات مادی میان طبقات مختلف جامعه می‌شود.

حجت‌الاسلام آسوده تاکید کرد: وقف به‌عنوان پدیده‌ای در برابر تراکم ثروت، سرمایه‌ها را از طبقه ثروتمند جامعه به طبقه فقیر منتقل و نیازمندان را از امکانات رفاهی بهره‌مند می‌سازد؛ بر این اساس وقف زمینه تحقق عدالت اجتماعی را فراهم می‌سازد و روابط انسانی بر مبنای ارزش‌های انسانی، میان طبقات گوناگون جامعه گسترش می‌یابد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی در انتها گفت: گسترش فرهنگ وقف، بستری مناسب برای رشد ارزش‌های معنوی و الهی، در شکل توزیع عادلانه ثروت، به شمار می‌آید
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار