موتورسواران متخلف به فرهنگسازي نياز دارد
کد خبر: 1022502
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hzy
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
رئيس پليس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان:
سرهنگ "محمدرضا محمدي" ، با بيان اينکه پارکينگ هاي شهر از موتورسيکلت هاي متخلفان اشباع شده گفت: رفع معضل موتورسواران متخلف به فرهنگسازي و همکاري نهادهاي فرهنگي و خانواده ها نياز دارد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، رئيس پليس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان به پایگاه خبری پلیس پیرامون  تمهيدات پليس راهور استان اصفهان  براي جلوگيري از تردد موتورسواران در خطوط اتوبوس بي آر تي ، اظهار کرد: اين معضل قصه پر غصه اي است که پليس به آن اذعان دارد و دليل اينکه بخش عمده اي از موتورسواران به خود اجازه تخلف مي دهند ضعف قانون در اين حوزه است.

وي در خصوص برخورد با موتورسواران متخلف افزود : از يک سو اين متخلفان خود را مقيد به قانون نمي دانند و از سوي ديگر برخورد قانوني پليس با اين افراد به دليل نبود ساز و کار لازم کمي دشوار است.

این مقام انتظامی بیان کرد: پليس راهور در گذشته نه چندان دور طرح هايي براي موتورسواران متخلف اجرا کرد و حتي در شرايط دشواري که همکاران ما آسيب مي ديدند با متخلفان برخورد مي کرد اما اين موضوع مورد انتقاد بسياري از شهروندان بود که چرا پليس با اين موتورسواران اين چنين برخورد مي کند.

سرهنگ محمدي ادامه داد: سوال ما از کارشناسان و صاحب نظران و عموم مردم اين است که با موتورسواري که از خطوط بي آر تي ، پياده رو و خلاف جهت تردد مي کند يا تک چرخ مي زند و يا از چراغ قرمز عبور مي کند و آرامش مردم را بر هم زند و حتي توجه اي به ايست پليس ندارد و به پليس و قانون بي احترامي کند، چگونه مي توان برخورد کرد؟ و قطعاً  پليس از راهکارهای پیشنهادی در این خصوص  استقبال مي کند.

رئيس پليس راهور استان تصريح کرد: پليس در حال حاضر نيز با موتورسواران متخلف به ويژه افرادي که تخلف امنيتي دارند و با هنجارشکني آرامش شهروندان را سلب مي کنند و يا موتورهاي داراي پلاک ناخوانا، قديمي و مخدوش دارند برخورد مي کند.

سرهنگ محمدي با بیان اینکه پارکينگ هاي شهر از موتورسيکلت هاي موتورسواران اشباع شده است، اظهار کرد: معضل موتورسيکلت سواران متخلف نياز به فرهنگ سازي دارد از اين رو سازمان هايي که در حوزه آموزش و فرهنگ سازي مسئوليت دارند و همچنين خانواده ها بايد به پليس در اين زمينه کمک کنند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار