یکی از مهم ترین کارهای معین اقتصادی برطرف کردن موانع و مشکلات داخلی است
کد خبر: 1022372
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hxs
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، گفت: موانع ما در دو سطح ملی و داخلی است؛ به نظر من یکی از مهم ترین کارهای معین اقتصادی برطرف کردن موانع و مشکلات داخلی است. آقای رزم حسینی استاندار سابق خراسان رضوی دو کار مهم در استان انجام دادند که یکی از این موارد ایجاد تشکیلاتی در سطح استان، شهرستان و دهستان برای روان سازی مواجه با دستگاه های اجرایی و تجمیع مراکز اقتدار است.

حجت الاسلام حسین حسین زاده بحرینی در چهاردهمین عصرانه های کارآفرینی معین اقتصادی شهرستان مشهد در خصوص ارزیابی خود از معین های اقتصادی اظهار کرد: ایده ایجاد معین های اقتصادی بسیار خوب است و همه از آن حمایت می کنند اما زمانی می توان از یک ایده ارزیابی خوبی داشت که نسبت به آن اطلاعات خوبی وجود داشته باشد.
وی افزود: اتفاقی که در سال های اخیر رخ داده، این است که کارگاه های تک نفره به شدت افزایش یافته و تعداد کارگاه های گروهی به شدت کاهش پیدا کرده است؛ این مساله به این معناست که هدف افراد از ایجاد کسب و کار صرفا تامین زندگی خودشان هستند زیرا مشکلات اداره یک کارگاه چند نفره قانونی به حدی سخت است که افراد ترجیح می دهند یا کارکنان را مرخص کنند و یا به صورت غیررسمی فعالیت کنند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: کارآفرینی همچون تمامی فعالیت های دیگر دارای متقاضیان و موانعی است اما در حال حاضر مقتضی برای کارآفرینی مفقود و موانع در ابعاد بسیار، موجود است.
بحرینی در خصوص ضرورت ایجاد معین های اقتصادی در شرایط موجود، خاطرنشان کرد: در اضلاع مثلث اقتصادی معین های اقتصادی، دولت و نمایندگان مجلس حضور دارند و شان نزول این حرکت، برطرف کردن موانع موجود و افزایش مقتضیان است.
وی اضافه کرد: موانع زیادی در کارآفرینی وجود دارد و کارآفرینان موفق زیادی در گذشته وجود داشتند که در حال حاضر دیگر مشغول به کار نبوده و به کارهایی هم چون فعالیت در بورس روی آوردند و این در حالی است که فعالیت در این حوزه، کار اقتصادی نیست. در این فضا کار معین های اقتصادی بسیار سخت می شود.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر اقتصاد ایران بتواند خود را مجددا احیا کند و به شرایطی بازگردد که افراد تصمیم به کارآفرینی گرفته و یا افراد کارآفرینان از کار خود ابراز پشیمانی نکنند، حتما موفق خواهیم شد زیرا اقتصاد های موفق از همین نقطه آغاز کرده اند.
بحرینی عنوان کرد: موانع ما در دو سطح ملی و داخلی است؛ به نظر من یکی از مهم ترین کارهای معین اقتصادی برطرف کردن موانع و مشکلات داخلی است. آقای رزم حسینی استاندار سابق خراسان رضوی دو کار مهم در استان انجام دادند که یکی از این موارد ایجاد تشکیلاتی در سطح استان، شهرستان و دهستان برای روان سازی مواجه با دستگاه های اجرایی و تجمیع مراکز اقتدار است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار