طبل تو خالی برخورد با متخلفان و مفسدان فوتبال
کد خبر: 1022328
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HxA
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۰
فريدون حسن
چی فکر می‌کردیم، چی شد. قرار بود منتظر برخورد با خاطیان قرارداد‌های فوتبالی باشیم، اما مثل همیشه فقط سروصدایی به راه افتاد و درست مثل یک تب تند که زود عرق می‌کند همه چیز تمام شد.

انگار نه انگار که دیوان محاسبات بیانیه صادر کرد، نامه زده شد و رئیس دیوان در پستی در توئیتر وعده داد که ما به بحث قرارداد‌های قبلی و جدید ورود پیدا می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که به بیت‌المال چوب حراج زده شود: «خسارت وارده به بیت‌المال ناشی از ساختار ضعیف قرارداد‌ها و ضعف کنترل‌های داخلی وزارت ورزش و جوانان، لازم است وزارت مذکور در انعقاد و اجرای قرارداد‌های جدید مربیان و بازیکنان با فدراسیون و باشگاه‌های ورزشی، به جهت صرفه و صلاح بیت‌المال حداکثر کنترل، دقت و انتظام‌بخشی را به عمل آورد. بدیهی است دیوان محاسبات کشور براساس تکلیف قانونی، علاوه بر قرارداد‌های پرحاشیه قبلی به قرارداد‌های سال آتی فوتبال ورود خواهد کرد و از ابزار نظارتی خود جهت حفظ بیت‌المال استفاده می‌کند.».

اما بعد نشستند با آقایان و گل و بلبل گفتند و شنیدند، خندیدند و عکس یادگاری گرفتند و در نهایت نیز رئیس دیوان محاسبات پس از دیداری که با مدیران استقلال و پرسپولیس داشت، گفت: «از هیچ کمکی برای توسعه باشگاه‌ها در چارچوب ضوابط قانونی دریغ نمی‌کنیم تا در اجرای قانون، انجام بهتر امور، افزایش بهره‌وری و حفظ سرمایه‌های عمومی کشور، یار و یاور مدیران و سازمان‌ها باشیم.»

خب کدام را باور کنیم؛ شعار دفاع از بیت‌المال یا این تکه و پاره کردن تعارف‌های همیشگی را. آنچه توقع می‌رفت برخورد سفت و سخت با خاطیان بود، نه اعلام کمک آن هم در چارچوب ضوابط و قانونی که اصلاً در خصوص فوتبال ملی و باشگاهی وجود ندارد که اگر داشت اوضاع این نبود تا به تشکیل پرونده‌های فساد، تحقیق و تفحص و ورود مجلس و نهاد‌های نظارتی برسد. همه چیز مثل طبل تو خالی بود، مثل شنیدن آوای دهل از دور که خوش است.

قرار بر برخورد بود با متخلفان «ویلموتس گیت» و متخلفان ثبت قرارداد‌های چندین میلیاردی، اما دسته اول این روز‌ها اصلاً خبری در خصوص‌شان دیده نمی‌شود و دسته دوم هم پشت برخی موفقیت‌ها و سروصدا‌های ایجاد شده از سوی هواداران پنهان شده‌اند و خود را محق دریافت چنین پول‌هایی می‌دانند و متأسفیم آنجا که قرار بود برخورد کند هم در این پازل قرار گرفت تا خیال تمام متخلفان فوتبال و بیت‌المال‌خواران وزارت‌نشین، فدراسیون‌نشین و باشگاه‌نشین راحت شود که هیچ برخوردی در میان نیست. مدیران و رؤسای قبل هم که امروز کنار رفته‌اند و نیستند خیال‌شان راحت باشد، درست مثل اسلاف‌شان که بیت‌المال را خوردند و حیف و میل کردند، هیچ کس هم کاری با آن‌ها ندارد. آن یکی، دو جلسه‌ای هم که رفتند و عرق ریختند برای خالی نبودن عریضه بود. حتماً بعد‌ها از دل‌شان در خواهند آورد، تازه شاید پست‌های جدیدی هم برای‌شان کنار گذاشته باشند.

هرچند از اول هم به هیاهوی راه افتاده از سوی نهاد‌های نظارتی زیاد خوشبین نبودیم و می‌شد این روز‌ها و این حرف‌ها را پیش‌بینی کرد، اما هنوز هم دیر نیست و امیدواریم که مسئولان ذی‌ربط کاری انجام دهند. هنوز دیر نیست و امیدواریم پیش از آنکه خیلی دیر شود و کار از کار بگذرد، برخوردی که لازم است صورت گیرد. فراموش نکنیم که تمامی این مبالغی که قرار است به ناحق و زیاده‌خواهانه خرج شود، قرار است از جیب مردم و بیت‌المال آن هم در این اوضاع و روزگار سخت پرداخت شود. بیت‌المالی که ظاهراً مدافعی ندارد و اگر کسی هم در مقطعی فریادی می‌زند در حمایت از آن، فقط و فقط در حد شعار است و بس.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار