تامین سلامت و ایمنی از نیازهای اساسی کودکان است
کد خبر: 1022261
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hw5
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۳
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: ایجاد سلامت و ایمنی از نیازهای اساسی کودکان است باید جزو اولویت‌های برنامه‌ریزی همه سازمان‌ها باشد.

ابراهیم قادری در گفت‌و‌گو با خبرنگاران  در سنندج، اظهارکرد: دوران کودکی مهم‌ترین دوره زندگی بشریت است چون در این دوران شخصیت افراد شکل می‌گیرد و هرگونه عوامل اجتماعی موثر بر سلامت و تصمیمات و اقدامات خانواده ها و مسئولان، اثر شدیدی بر آینده این کودکان و آینده استان و کشور دارد. 

وی افزود: فراهم آوردن فضای رشد مناسب توسط شهرداری‌ها و فرمانداری‌ها، پرورش صحیح کودک و ایجاد تفکر منطقی، خلاق و تفکر حل مسئله همراه با آموزش نحوه ارتباط و مهارت نه گفتن که از آموزش‌های ضروری برای نسل جدید محسوب می‌شود توسط خانواده‌ها و سازمان آموزش و پرورش و اطمینان از رشد جسمی کودکان توسط سیستم بهداشتی و سازمان‌های حمایتگر از اقدامات ضروری برای کودکان است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: رشد و پرورش کودکان، وظیفه یک سازمان خاص نیست، همه ارکان جامعه و همه حاکمیت باید در این راستا تلاش کنند.

قادری خاطرنشان کرد: در رشد روانی کودکان و آموزش آنها، تغذیه مناسب، فعالیت فیزیکی و ایجاد نشاط در زندگی، رفتار مناسب و محبت‌آمیز و بدور از خشونت روانی و فیزیکی، ایجاد سلامت و ایمنی از نیازهای اساسی کودکان است.

وی اضافه کرد: این موارد باید توسط همه ارکان جامعه تضمین شود و جزو اولویت‌های برنامه‌ریزی همه سازمان‌ها باشد. 

وی تصریح کرد: در این دوران که تهاجم فرهنگی بسیار شدیدی کودکان ما را هدف قرار داده است، انجام فعالیت‌های علمی، هدفمند، مناسب و هم‌نوا برای آموزش و پرورش صحیح کودکان می‌تواند نجاتبخش نسل آینده باشددر غیر اینصورت باید منتظر آینده‌ای مبهم و پر از چالش و نسلی تهی از تفکرات اصولی باشیم.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان فرارسیدن  هفته ملی کودک را به همه کودکان عزیز و خانواده ها تبریک و تهنیت  عرض کرد  و  بیان داشت:  امیدوارم همه ما الگوهای خوبی برای دلبندانمان باشیم و در راستای رشد و پرورش آنها همه تلاش خود را انجام دهیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار