کرونا چه بلایی سر گردشگری جهان آورد؟
کد خبر: 1022251
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hvv
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۱
با توجه به شیوع ویروس کرونا
روز جهانی گردشگری ۲۰۲۰ در حالی برگزار شد که سایه کرونا بر سرش سنگینی می‌کرد، بلایی که اثری مخرب بر گردشگری جهان گذاشت و آمار‌ها حاکی از کاهش چشمگیر سفرهاست.
سرویس جامعه جوان آنلاین: روز جهانی گردشگری امسال، با شعار «گردشگری و توسعه روستایی» برگزار شد تا اهمیت گردشگری و ارزش اجتماعی، فرهنگی آن به جامعه جهانی گوشزد شود، اما سایه کرونا بر سرش سنگینی کرد، آفتی که تأثیر مخربی بر روی گردشگری دنیا گذاشت.

اوایل سال ۲۰۲۰، سازمان جهانی گردشگری تخمین‌هایی در مورد اثر همه‌گیری کروناویروس بر روی گردشگری بین‌المللی ارائه داد. مثبت‌ترین سناریو‌هایی که در ماه می‌ارائه شدند، فرض را بر این گذاشته بودند که محدودیت‌های سفر از ماه جولای لغو خواهد شد. حتی تحت همین سناریوها، که با توجه به تداوم محدودیت‌های شدید برای سفر‌های بین‌المللی کاشف به عمل آمده است بیش از حد خوش‌بینانه بوده‌اند، UNWTO انتظار داشت که میزان گردشگر‌های ورودی در مقایسه با سال ۲۰۱۹ حداکثر ۵۸ درصد کاهش داشته باشند.

با توجه به جدیدترین داده‌های مربوط به شش ماه ابتدایی سال ۲۰۲۰، متوجه خواهیم شد که تخمین‌های سازمان جهانی گردشگری چندان هم دور از واقعیت نبوده است. همانطور که در تصویر مشاهده می‌شود، میزان ورودی گردشگران جهانی برای نیمه اول سال ۲۰۲۰ در مقایسه با دوره مشابه در سال ۲۰۱۹ به صورت میانگین ۶۵ درصد کاهش داشته است. با توجه به موج‌های جدید ابتلاء به ویروس در سرتاسر دنیا که اجازه راه‌اندازی مجدد بخش گردشگری را نمی‌دهد، میلیون‌ها نفر در تأمین معیشت خود دچار بحران خواهند شد، مخصوصاً آن‌هایی که در مناطقی زندگی می‌کنند که وابستگی زیادی به گردشگران بین‌المللی دارند.

بر طبق داده‌های سازمان جهانی گردشگری، ورودی گردشگران به آمریکا (شمالی و جنوبی) ۵۵ درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است که کمترین کاهش را شاهد بوده است. بعد از آمریکا، منطقه‌های آفریقا و خاورمیانه با ۵۷ درصد کاهش بیشترین ضربه را از کرونا خورده‌اند. رتبه بعدی در اختیار اروپاست که با ۶۶ درصد کاهش، حجم زیادی از گردشگران ورودی خود را از دست داده است. آسیا اقیانوسیه هم با ۷۲ درصد کاهش رتبه اول را از نظر کاهش گردشگر نسبت به سال ۲۰۱۹ تجربه کرده است.
منبع: مهـــر
برچسب ها: کرونا ویروس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار