منطق اصلاحات برابر غرب: فکر کردید دنیا مشنگ است؟
کد خبر: 1021986
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hre
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲
عباس عبدی، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب در پاسخ به توئیتی قدیمی از حداد عادل، به او تذکر داده که فکر نکنید دنیا مشنگ است. حداد عادل در توئیتی حدود یک سال پیش نوشته: «قیمت خودرو، کمبود گوشت و ... چه ارتباطی به تصویب یا عدم تصویب لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو دارد؟ اینکه دولت، سخت شدن معیشت مردم را به پالرمو و FATF منوط کند، نوعی فرافکنی است.»

عبدی در کانال تلگرامی خود روی توئیت حداد عادل نوشته: «از این توئیت جناب حداد عادل متوجه می‌شویم که ایشان هنگام رد کردن FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام واقعاً گمان می‌کردند که رد کردن این لایحه بر اقتصاد و معیشت مردم و کشور اثری ندارد.‌ای کاش اندکی تأمل می‌کردند و از خود می‌پرسیدند که آیا دنیا مشنگ شده که چنین کنوانسیونی را به وجود آورد که همه کشور‌ها عضو آن شوند ولی تأثیری هم بر اقتصاد آن‌ها نداشته باشد؟»
وقتی عباس عبدی و در کل اصلاح‌طلبان از اعتبار دنیا می‌گویند، آدم یادش می‌افتد به وقتی که عبدی و رفقای اصلاح‌طلبش یکی یکی پا روی دست قلاب شده رفقا می‌گذاشتند و روی دیوار سفارت امریکا می‌پریدند تا در دنیای مشنگی که نمی‌تواند حق ملت ایران را بگیرد، خودشان اقدام کنند. عبدی و رفقایش از دیوار سفارت بالا رفتند، چون باور داشتند که دنیا مشنگ است! نمی‌شود هر وقت اصلاح‌طلبان تشخیص دادند، دنیا مشنگ باشد و هر وقت تشخیص دیگر دادند، دنیا کلی حساب و کتاب داشته باشد و همه چیز طبق روال باشد. این دنیا همان دنیایی است که مقابل انقلاب اسلامی مردم ایران ایستاد، از حمله نظامی علیه ایران دفاع کرد و مدافع صدام برای تجاوز به ایران شد، همان دنیایی که سال‌ها جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران را به رسمیت شناخت و چه و چه؛ لیستی از ظلم‌هایی جهانی علیه مردم ایران که در این مقال نمی‌گنجد. با این حال، آیا دنیا خیلی حساب و کتاب دارد؟ از سویی این دنیا، همیشه با مردم ایران نامهربان بوده است، بنابراین اگر کنوانسیونی برای دیگران خیر و برکت هم باشد، برای ایران چرخش به گونه‌ای دیگر می‌چرخد. وگرنه، آیا غرب مشنگ است که خود اقتصاد ایران را هدف حمله قرار دهد و خود هم راه برای خوب شدن اقتصاد ما ارائه دهد؟! و نکته مهم‌تر آنکه، اصلاح‌طلبان باید شرح دهند چگونه با پذیرش این لوایح، قیمت خودرو و کمبود گوشت درست می‌شود. اما آنچه عبدی نوشته، صرفاً ردی بر توئیت حداد عادل است و خود از جنبه استدلالی و اثباتی و ایجابی خالی است. چند برابر شدن قیمت خودرو را لایحه پالرمو باید درست کند؟ یا قیمت گوشت و مرغ و ماهی را FATF؟!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار