تأمین سلامت و امنیت غذایی از الویت های اساسی جامعه است
کد خبر: 1021932
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hqm
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
فرماندار اردبیل :
فرماندار اردبیل گفت: تأمین سلامت غذا و امنیت غذایی مردم یکی از الویت های اساسی جامعه است باید از دستگاههای متولی سلامت از جمله دامپزشکی حمایت کرد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، مسعود امامی یگانه در دیدار مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل که در محل فــــرمانداری انـــجام شـــد اظهار کرد: بنده در زمانیکه در مدیریت بحران استان بودم بـه عینه حجم فـعالیـت های دامپزشکی را دیده ام و از نزدیک با فعالیت های دامپزشکی در منطقه آشنا بوده و اهمیت و حساسیت برخی از بیماریهای استراتژیک و مهم دامی را می دانم.

وی با انتـقاد از اینکه کشتارگاه صنعتی دام اردبیل با ظرفیت پایین فعالیت می نماید افزود: باید با همفکری ، هم افزایی و همکاری بین بخشی و استفــاده از نظرات کارشناسی دستگاههای مرتبط با سلامت جامعه علی الخـصوص دامـپزشکـی مـوانـع پیش رو را مرتفع نموده و قـدمهای مؤثری در این راستا برداریم و با بالا بردن ظـرفیـت تـولیـــد این کشتارگاه صنعتی که یکی از کشتارگاههای صنعتی مدرن منطقه شمالغرب کشور است از خروج دام به صورت زنده از استان جلوگیری نماییم.

فرماندار اردبیل تصریح کرد : برگزاری جلسات هم اندیشی و هم فکری در راستای بهینه سازی و ساماندهی خدمات کشتارگاه و مبارزه بی امان با کشتار غیر مجاز می تواند مسیر افزایش تولید این مجموعه عظیم را فراهم سازد.

امامی یگانه بــر مبارزه شبانه روزی با کشتار غیر مجاز و عوامل سودجویی برخی از افـــراد فرصت طلب در حوزه سلامت و بهداشت عمومی جامعه تأکید کرد و گفت: باید با سوق دادن جامعه به سمت مصرف فراورده های خـام دامی بـسته بنـدی شـده بهـداشـتی و هـویت دار و تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی تلاش کرده و با آموزش همگانی و اطلاع رسانی قوی و اسـتفاده از ظـرفیت رسانه های مختلف اینگونه فرهنگ مصرف را در جامعه نهادینه نماییم.

وی یاد آور شد: در حوزه اعتبارات دامپزشکی علیرغم محدودیت هایی که در این حوزه داریم اعتبارات دامپزشکی را ترمیم و تقویت می نماییم.

امـامـی یـگانـه ضمـن تشکـر از فعـالیـت هـای مشتـرک دامپـزشکی و دستگاه قضایی در مبارزه شـبانه روزی با کشتار غیر مجاز دام بیان کرد:برای مبارزه با کشتار غیر مجاز دام در روســتای آراللوی اردبیل که یکی از معضلات و چالش های چند ساله حـوزه سـلامـت عمومی جامعه است در کنار دامپزشکی هستیم و از هیج تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار