جدیدترین آمار جهانی کرونا شنبه ۱۲ مهر ۹۹
کد خبر: 1021897
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HqD
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۸
طبق آخرین آمار جهانی تاکنون ۳۴ میلیون و ۸۳۱ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا-کووید۱۹- مبتلا شده‌اند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۳۴ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۳۶۶ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید ۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، یک میلیون و ۳۳ هزار و ۲۳۸ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۵ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۸۲۴ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۴ هزار و ۶۵۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۳۲۳ نفر رسیده است؛ تاکنون ۲۱۳ هزار و ۵۲۴ آمریکایی مبتلا به کووید ۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۷۹ هزار و ۴۷۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۶ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۵۴۴ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۱۰۰ هزار و ۸۷۵ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۳۳ هزار و ۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۲۳۱ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۴۵ هزار و ۴۳۱ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور‌های روسیه، کلمبیا، پرو، اسپانیا و آرژانتین نیز به ترتیب با یک‌میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۴۳، ۸۴۱ هزار و ۵۳۱، ۸۲۱ هزار و ۵۶۴، ۸۱۰ هزار و ۸۰۷ و ۷۷۹ هزار و ۶۸۹ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های مکزیک با ۷۵۳ هزار و ۹۰ نفر و آفریقای جنوبی با ۶۷۷ هزار و ۸۳۳ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های هند، آمریکا و برزیل به ترتیب با ۵ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۷۰۶، ۴ میلیون و ۷۷۶ هزار و ۸۲۴ و ۴ میلیون و ۲۳۲ هزارر و ۵۹۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان، فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:
 
جدیدترین آمار جهانی کرونا شنبه ۱۲ مهر ۹۹
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار