چرا بایدن پیروز اولین مناظره بود؟
کد خبر: 1021610
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hla
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۶
علیرضا تقوی‌نیا درباره اولین مناظره انتخاباتی بایدن و ترامپ نوشت: «مهمترین نقطه قوت بایدن استحکام و قدرت پاسخگویی و جسارت او در سن ۷۸ سالگی بود. بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند بایدن اگر چه این روز‌ها در نظرسنجی‌ها پیشی گرفته، اما در مناظرات حریف ترامپ نخواهد شد و حامیانش دچار ریزش می‌شوند. لکن دیشب با عملکرد مناسب توانست حداقل آرای فعلی خود را حفظ کند و به اعتقاد راقم سطور دیشب عملکردش به گونه‌ای نبود که دچار ریزش هوادار شود و اگر بتواند همین روال را امتداد بخشد، پیروزی اش بسیار محتمل‌تر از رئیس جمهور فعلی می‌نماید.»
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به نقل از سی‌بی‌اس نیوز، پس از برگزاری یک مناظره پرهیاهو که مجری نمی‌توانست دونالد ترامپ را آرام کند که صحبت‌های جو بایدن و خودش را قطع نکند، ۴۸ درصد از تماشاچیان این مناظره بایدن را با پیروز دانستند و ۴۱ درصد هم به ترامپ رای دادند و ۱۰ درصد این مناظره را برابر ارزیابی کردند.

بازتاب مناظره ریاست جمهوری این نامزد‌ها در شبکه‌های اجتماعی قابل توجه است. بسیاری از کاربران روی لحن تهاجمی ترامپ و قطع کردن پیاپی صحبت‌های بایدن و کریس والاس اشاره داشته و تاکید می‌کنند که اگر مناظره‌های بعدی هم به این شکل باشند، بیهوده خواهند بود.

علیرضا تقوی‌نیا، دانشجوی دکتری علوم سیاسی دانشگاه تهران، در کانال تلگرامی خود درباره اولین مناظره انتخاباتی بایدن و ترامپ نوشت: «در تاریخ مناظرات آمریکا این حد تجاسر، تحقیر و توهین به یکدیگر و خانواده‌ها از سوی کاندیدا‌ها وجود نداشت. در واقع گفتگوی دیشب به جای آن که بستری برای ارائه برنامه‌های اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی و ... در لیبرال دموکراسی‌ترین نظام سیاسی عالم باشد، به پنجه روی هم کشیدن و خوار کردن طرفین تبدیل گشت.
 
ترامپ همان فرد همیشگی بود، پوپولیستی، با انرژی، بددهن و هجومی؛ اما بر خلاف تصور صاحب نظران، جو بایدن که از سوی کمپین انتخاباتی ترامپ در ماه‌های گذشته یک پیرمرد فرتوت، تنبل، خواب آلود و رخوت زده معرفی می‌شد، توانست پا به پای ترامپ بیاید و جواب اهانت هایش را داده و متقابلا به او تعریض نماید.
 
به اعتقاد من مهمترین نقطه قوت بایدن استحکام و قدرت پاسخگویی و جسارت او در سن ۷۸ سالگی بود. بسیاری از تحلیلگران معتقد بودند بایدن اگر چه این روز‌ها در نظرسنجی‌ها پیشی گرفته، اما در مناظرات حریف ترامپ نخواهد شد و حامیانش دچار ریزش می‌شوند.
 
لکن دیشب با عملکرد مناسب توانست حداقل آرای فعلی خود را حفظ کند و به اعتقاد راقم سطور دیشب عملکردش به گونه‌ای نبود که دچار ریزش هوادار شود و اگر بتواند همین روال را امتداد بخشد، پیروزی اش بسیار محتمل‌تر از رئیس جمهور فعلی می‌نماید.
 
البته هنوز برای قضاوت درباره نتیجه انتخابات آبان ماه زود است و انتخابات آمریکا مانند سیب سرخی ست که هنوز در هوا غوطه ور بوده و تا ۳۴ روز دیگر هزاران چرخ خواهد خورد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار