وعده افتتاح ۲ ایستگاه مترو تا پایان سال محقق شود
کد خبر: 1021463
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HjD
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
رئیس شورای اسلامی شهر کرج :
رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت : وعده افتتاح ایستگاه های F و K متروکرج تا پایان سال باید محقق شود و انتظار داریم امکانات، تجهیزات و منابع انسانی شهرداری برای عملیاتی شدن آغاز بهره برداری از قطار شهری بسیج شوند تا انتظاری طولانی و طاقت فرسا به ایستگاه پایانی برسد.

اکبر سلیم نژاد در حاشیه بازدید از روند پیشرفت فیزیکی ایستگاه های اولویت دار قطار شهری کرج اظهار داشت: با توجه به تامین مناسب منابع اعتباری مورد نیاز، ایستگاه های بین ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی تا پایان سال در مدار بهره برداری قرار می‌گیرد که به این منظور باید فعالیت شبانه روزی در تونل ها و کارگاه های پروژه برقرار باشد.

وی تصریح کرد: تلاش شورای اسلامی شهر و شهرداری کرج برای بهره برداری از فاز یک پروژه مترو به طول ۶.۵ کیلومتر شامل ایستگاه های F و K معطوف است که به این منظور از منابع اعتباری شهر،  اوراق مشارکت و حمایت های دولت استفاده کرده ایم و امیدواریم بتوانیم گره از پروژه ای که سالها درگیر حواشی و مباحث مختلف بوده و کمترین پیشرفت فیزیکی را داشته، بگشاییم و آن را روی ریل بهره برداری قرار دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج عنوان کرد: با وجود مشکلات کنونی کشور، محدودیت های مالی و شرایط کرونا اما با پیگیری های صورت گرفته و تلاش و همت مضاعف و حمایت های استانداری البرز توانستیم ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای تسریع در تکمیل این پروژه جذب نماییم و و ان شاء الله با تزریق ۱۲۷ میلیارد دیگر فاز نخست این پروژه به اتمام خواهد رسید.

سلیم نژاد یادآور شد: اکنون پیشرفت فیزیکی این پروژه در دو ایستگاه F و K به ۹۵ و ۹۰ درصد رسیده که حدود ۴۰ درصد از آن در طول یک سال اخیر حاصل شده است. احداث چنین پروژه ای در شرایط کنونی کار پیچیده ای است و حتی برای انجام آن ساختار یک شهر دگرگون می شود اما عملیات عمرانی اکنون به خوبی در حال پیشرفت و انجام است.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج خاطرنشان کرد: عملیات احداث خط ۲ قطار شهری کرج با ۲۷ کیلومتر مسافت و ۲۷ ایستگاه از سال ۸۵ آغاز شده که تاکنون حدود ۱۵ کیلومتر از تونل این پروژه عظیم بین دانشگاه خوارزمی و پل شهید سلطانی کرج حفاری شده است. در این محدوده ۱۳ ایستگاه قطار شهری در دست ساخت و تکمیل قرار دارد. قرار است امسال حدود هفت کیلومتر از این خط راه اندازی شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار