وضعیت کرونا در تهران شبیه اسفندماه است
کد خبر: 1021450
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hj0
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۴
معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران مطرح کرد
معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران با بیان اینکه از نظر وضعیت کرونا هم اکنون در شرایطی مانند روز‌های اسفند و حتی در روز‌هایی بدتر از آن روز‌ها قرار داریم، گفت: ۱۰۸ بیمارستان در استان تهران خدمات درمانی به بیماران کرونایی ارائه می‌کنند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: نادر توکلی، معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران در پاسخ به این پرسش که «پیش‌بینی شما با توجه به شرایط کنونی از وضعیت کرونا در زمستان چیست؟»، ابراز داشت: ما هم‌اکنون در شرایطی مانند روز‌های اسفند و حتی در روز‌هایی بدتر از آن روز‌ها قرار داریم؛ با توجه به اینکه در آن زمان بیمارستان‌ها خالی بودند و اکنون بیمارستان‌ها خدمات غیر کرونایی را نیز به صورت کامل ارائه می‌دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا می‌توانید از جهت عدم کمبود تخت بیمارستانی در فصل زمستان اطمینان بدهید؟»، بیان کرد: اگر شرایط اپیدمی بخواهد به سمت حالت فاجعه‌آمیز برود، غیرقابل پیش‌بینی است، اما آن چیزی که ما متصور بودیم، همین است که در چند ماه گذشته تعداد مجوز‌هایی که برای تخت آی‌سی‌یو بیماران کرونایی صادر کردیم بیش از یک هزار و ۵۰۰ تخت بود.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران ابراز داشت: همچنین ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی، خیریه و عمومی غیردولتی مانند تأمین اجتماعی و نیرو‌های مسلح نیز به موازات هم پیش می‌روند. ما ۱۰۸ بیمارستان در استان تهران داریم که خدمات مربوط به بیماری کرونا ارائه می‌دهند و این ۱۰۸ بیمارستان از مجموع ۱۷۰ بیمارستان در استان تهران است.

توکلی متذکر شد: تعدادی بیمار غیرکرونایی داریم که کرونا مثبت هستند؛ مثلاً بیماری که در اثر تصادف دچار شکستگی شده و در حین درمان متوجه شده‌ایم که مبتلا به کروناست و روند درمان این بیماران در همان بیمارستان انجام می‌شود.
منبع: فارس
برچسب ها: کرونا ویروس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار