یارانه کالا به چه خانوار‌هایی تعلق می‌گیرد؟
کد خبر: 1021368
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hhg
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره جزئیات طرح مجلس برای کالا‌های اساسی، گفت: سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و ۶۰۰ هزار تومان است و دولت به زودی فروشگاه‌هایی که تامین کالا‌های اساسی مردم بر عهده دارد را مشخص و اعلام می‌کند.
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: علیرضا شهبازی درباره طرح تامین کالا‌های اساسی که در کمیسیون متبوعش تصویب شده و به زودی به صحن علنی مجلس می‌آید، اظهار داشت: طرح تأمین کالا‌های اساسی یکی از طرح‌های خوب و به موقع بعد از شروع کار مجلس یازدهم است و هدف آن نیز کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه است.

طرح تامین کالا‌های اساسی قطعا بر روی تثبیت قیمت‌ها اثر دارد
وی افزود: طرح تامین کالا‌های اساسی با توجه به گرانی و کمبود کالا یک حرکت ارزشمند است و قطعا بر روی تثبیت قیمت‌ها اثر دارد، اما قطعا برای کاهش قیمت‌ها باید شیوه‌های دیگری را دنبال کرد.

شهبازی تصریح کرد: افرادی که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی هستند به هر نفر ۱۲۰ هزار تومان و یک خانوار ۵ نفره ۶۰۰ هزار تومان یارانه کالایی دریافت می‌کنند و می‌توانند حداقل کالا‌های زندگی را تأمین کنند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا خانواری که بیش از ۵ نفر جمعیت دارند یارانه کالای بیشتری دریافت می‌کنند یا خیر، گفت: ما متوسط را در نظر گرفته‌ایم. خانوار ۶ الی ۷ نفر استثناء است. مجلس قانونی را تصویب کرده و دولت باید اجرا کند.

وی با بیان این که یارانه کالایی به ۲۰ میلیون نفری که تحت سازمان‌های حمایتی هستند کامل و به ۴۰ میلیون نفر باقیمانده با ۵۰ درصد تخفیف اختصاص داده می‌شود.

سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و ۶۰۰ هزار تومان است

غلامحسین کرمی دیگر عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز اظهار داشت: دولت به زودی فروشگاه‌هایی که تامین کالا‌های اساسی مردم بر عهده دارد را مشخص و اعلام می‌کند مردم می‌توانند از این فروشگاه‌ها فقط با اعتبار که به کارت‌های آن‌ها داده می‌شود، کالا تهیه کنند.

وی تصریح کرد: سقف یارانه کالایی خانوار پنج نفره و ۶۰۰ هزار تومان است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار