برنامه های دستگاه قضایی استان در زمینه نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان
کد خبر: 1021179
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Hed
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
دبیر شورای تحول قضایی دادگستری استان البرز مطرح کرد
به همت دادگستری کل استان البرز با همکاری صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در ایران و معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه «کارگاه نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان با تأکید بر حقوق کودکان مهاجر پناهنده» در محل هتل المپیک تهران غاز به کار کرد.

معاون محترم قضایی رئیس کل دادگستری استان البرز در خصوص گفت: این دوره مطالعاتی 36 ساعته، در سه روز با دعوت از قضات ویژه اطفال، دادگاه خانواده، مددکاران اجتماعی و جمعی از وکلای دادگستری استان البرز در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.

اعظمی به بخش هایی از سخنرانی خود در این همایش اشاره و بیان کرد: نگاه ویژه دادگستری کل استان البرز به رسیدگی افتراقی برای اطفال و نوجوانان و استفاده از کادر قضایی، اداری، مددکار اجتماعی و حتی وکلا آموزش دیده در جهت احقاق حق این قشر آسیب پذیر با تاکید بر حقوق کودکان مهاجر پناهنده تشریح و تبیین شد.

دبیر شورای تحول قضایی دادگستری کل استان البرز افزود: استان البرز یکی از پر مهاجرترین استان‌های کشور است که فقط در یکی از شهرستان‌های آن 70 هزار مهاجر از کشور افغانستان زندگی می‌کنند.

وی از برنامه های تحولی دادگستری این استان در خصوص نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان با تأکید بر حقوق کودکان مهاجر پناهنده خبر داد و متذکر شد: دستگاه قضایی استان با اقدام مطالعاتی‌محور در جهت تجربه‌سنجی از 7 حوزه های قضایی، در این موضوع در نظر دارد تا با استفاده از تخصص و تجربه قضات خود در کنار برنامه‌هایی که برای اولین بار در کشور انجام می‌شود تحول در روش رسیدگی در نظام عدالت برای اطفال و نوجوانان را ایجاد کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار