۱۱۰ میلیارد تومان برای بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل اختصاص یافت
کد خبر: 1021038
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004HcM
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: برای اجرای باند اصلی فرودگاه اردبیل که از ۲ سال گذشته عملیات آن در حال انجام است، تاکنون ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنامجو در بازدید از روند اجرای باند فرودگاه اردبیل اظهار کرد: در سال‌های اخیر فرودگاه اردبیل به لحاظ مشخصات  فنی در حال ارتقا بوده و بهسازی باند اصلی فرودگاه از جمله این اقدامات است که برای تکمیل این باند به حدود۹۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

وی اضافه کرد: با اتمام عملیات بهسازی باند فرودگاه، پروازهای بیشتری را  در استان شاهد خواهیم بود و خدمت‌رسانی به گردشگران و مردم استان با کیفیت بهتر ارائه می‌شود.

استاندار اردبیل اظهارداشت: عملیات بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل به شکل تخصصی انجام می‌شود، به طوری که  اقداماتی در روند آسفالت انجام شده که طول عمر آسفالت به ۳۰ سال برسد و در این مدت مشکل اساسی برای باند فرودگاه نخواهیم داشت.

بهنامجو به اقدامات دیگر در راستای تجهیز فرودگاه اردبیل اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۴۵ میلیارد تومان تامین اعتبار برای دستگاه‌های ناوبری فرودگاه و ارتقا و تقویت سامانه آیرلس اختصاص یافت.

وی گفت: در حال حاضر نیز کارشناسان در حال بررسی سایر نیازهای تجهیزاتی فرودگاه هستند که با شناسایی آن‌ها ارتقا انجام شود.

استاندار اردبیل‌ بیان کرد: در سال گذشته ترمینال اصلی فرودگاه افتتاح شد که در استان‌هایی با این وسعت جمعیتی و حتی دارای جمعیتی بیشتر از اردبیل ، چنین ترمینالی نداریم.

وی با اشاره به برقراری پروازهای فرودگاه پارس‌آباد از سال گذشته، افزود: در این فرودگاه نیز در راستای افزایش پرواز و هم تقویت مشخصات فنی آن تلاش می‌شود.

بهنامجو بیان کرد: مطالعات اولیه توسط شرکت فرودگاه‌های کشور به اتمام رسیده و بخش سوخت‌رسانی هم در حال تهیه بخش های اجرایی است.

استاندار اردبیل‌ گفت:  با مدیریت مناسب مدیریت فرودگاه‌های استان از محل منابع داخلی، بهسازی محیطی این فرودگاه انجام می شود تا در سطح یک فرودگاه آبرومند ارائه خدمت کند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار